Co se starými legínami? Upleťte si z nich polštář

Dům 12. července 2018 | 14:35 — Šárka Vondráčková
Také máte doma haldu punčocháčů nebo legín, které už nikdo nenosí? Tak je nevyhazujte. Vytvořte si z nich super polštáře, které vám krásně ozdobí váš interiér.
Dalších 8 fotografií v galerii
Uplést si tyto polštáře není vůbec těžké / Pinterest

Věci, které jsou opotřebované, můžete buď vyhodit, a nebo jim vdechnout druhý život a znovu je využít. Třeba ze starého svetru můžete udělat pelíšek pro psa. Návod, jak na to, jsme psali zde. Stejně tak je to i s obyčejnými starými legínami nebo punčocháči. A zvlášť po dětech jich zůstává celá halda. A ty se dají snadným způsobem přeměnit na uzlové polštáře.

Nový polštář

Tento polštář klidně může znovu sloužit vašim dětem, které se na nich mohou válet třeba u své oblíbené pohádky. A nebo mohou sloužit jako sedátko. Záleží na tom, jak moc je naplníte.

Připravte si

  • 2 legíny nebo punčocháče
  • nůžky
  • jehlu
  • nit
  • něco na výplň

Zašijte a naplňte

Pokud jste si vzali legíny, tak je v první řadě rozstřihněte na dvě samostatné nohavice a zašijte je. Pak sešijte k sobě i spodní část, aby vám z nich nevypadla výplň. U punčocháčů vám tato práce odpadá. Do nich pak dejte náplň. Záleží na vás, jaké množství tam dáte, ale lepší je, když nejsou nohavice plné až na maximum, protože se vám budou lépe plést. Vrchní část legín stočte a opět zašijte. A vrhneme se na pletení.

Pleťte a hlavně nespleťte

Obě ruličky si dejte na stůl, jednu do kříže. Spodní nohavici přehněte přes vrchní, vezměte tu, kterou jste „přikryli“ a přeložte ji přes další, následuje další nohavice a poslední provlékněte skrz první přehnutou, tím vytvoříte uzel. Pak jednotlivé konce provlékejte dál, dokud nebudete s výsledkem spokojeni. Polštář nakonec otočte na druhou stranu a konce přišijte barvu na barvu. A máte hotovo.

Tip na závěr

Pokud se vám legíny zdají příliš široké, můžete je hned na začátku podélně rozstřihnout a zúžit je. Tím si vytvoříte úzké ruličky, díky nimž si můžete vytvořit malé polštářky. Ruličky klidně můžete zašít za sebe a vytvořit tak dvě dlouhé, které můžete různě provlékat a vytvořit si z nich tak originální polštář.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Fantastické lyžování za měsíčního světla? I to můžete zažít v Hochzillertalu

Fantastické lyžování za měsíčního světla? I to můžete...

Prestižní galerie zdarma? Proč ne. V Londýně v tom nevidí...

Přátelská Gruzie: Země nedotčená turisty, která nabízí...

Kam vyrazit v zimě na green? Golfové rezorty se často...

Lyžujte až do pozdního jara. Navštivte nejvýše položené...

Kanárské ostrovy v únoru? Proč ne, na ostrovech věčného...

Zavřít reklamu