Je vám horko? Dejte si pyžamo do mrazáku

Ostatní 22. června 2018 | 10:05 — Šárka Vondráčková
Je vám doma horko a nevíte, jak se ochladit? Nemusíte kvůli tomu kupovat hned klimatizaci. Zkuste těchto pár tipů. V létě se často zoufale a zbytečně snažíme otevřenými okny dostat do bytu trochu čerstvého a dýchatelného vzduchu. To ale nefunguje.
Další 3 fotografie v galerii
Byt si můžete ochladit několika jednoduchými triky / Shutterstock

Po určité době se teplota v místnosti přirozeně vyrovná teplotě venku a v bytě tak mnohdy bývá ještě hůř. Co tedy dělat?

Zatáhněte závěsy

Než odejdete ráno z bytu, vyvětrejte a zatáhněte žaluzie a rolety. Už se za ty vaše staré stydíte? Máme pro vás tip, jak si z nich udělat zase krásné a nové. Více o tomto tématu jsme psali zde. Dobrou ochlazující funkci mají také závěsy. Těmi totiž letní žár neprojde a prostory zůstanou o pár stupňů chladnější. A ještě více můžete ochladit vzduch tím, že přes okno pověsíte namočené prostěradlo. Také můžete rozprašovačem pokropit záclony. Tím, jak se voda odpařuje, ochlazuje se vzduch v interiéru. Stejně tak můžete vytřít podlahy.

Nalepte do okna alobal

Nemáte ani rolety ani závěsy? Nevadí. Vyrobte si sami z role balicího papíru, zbylých tapet nebo alobalu rolety. Stačí si naměřit šíři skla v okně a podle toho ustřihnout pruh či několik pruhů tapety nebo alobalu. Ty poskládejte do harmoniky a přilepte na okno oboustrannou lepicí páskou. Alobal nebo jinou lesklou vrstvu zvolte jen v případě, že tím nebudete oslňovat sousedy naproti nebo projíždějící auta. Pokud dáváte do oken barevnou tapetu, volte studené odstíny modré a zelené, protože navozují pocit chladu.

Ochlaďte větrák

Dobrou pomůckou jsou větráky. Jejich funkci můžete ještě více znásobit tím, že dáte před něj mísu s ledem nebo studenou vodou, nebo přes něj přehodíte mokrou utěrku. Je to velmi snadný a efektivní způsob ochlazení bytu. Hlavně dbejte na to, aby větrák nefoukal přímo na vás. Mohli byste nastydnout nebo si přivodit jiné zdravotní komplikace, například zatuhnutí nebo zablokování některého svalu.

Pyžamo do mrazáku

Než půjdete v noci spát, dejte si pyžamo na chvíli do mrazáku. Uvidíte, jak se vám v chlazeném oblečení bude krásně spát. Také pomáhá, pokud peřiny dáte do skříně či peřináče.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Polský poloostrov Hel: Pohodové koupání i surfování v ráji cyklistů

Polský poloostrov Hel: Pohodové koupání i surfování v ráji...

Vydejte se na dovolenou po stopách Indiana Jonese a Vinnetoua

Chcete ochutnat nejlepší pizzu na světě? Vyražte do italské...

Do Vietnamu se můžete vydat za sedmým divem světa

5 důvodů, proč vyrazit do Bulharska: Do země, kde se vrtí...

Cestovatelská NEJ pro milovníky výšek, velkoměstského...