Nadopujte své domácí květiny a pokvetou vám jedna báseň. Zkuste třeba vodu z čočky nebo ricinový olej

Dům 14. června 2018 | 10:45 — Šárka Vondráčková
Zaléváte, hnojíte, přesazujete a pečujete. Ale přesto všechno máte pokojové květiny bez vůně a bez „života“? Zkuste pár domácích hnojiv, které vaše pokojovky doslova nadopují a pak vám donekonečna pokvetou.
Další 3 fotografie v galerii
Zkuste své květiny hnojit přírodními prostředky / Pinterest

Snad každá pěstitelka pokojových rostlin chce svým miláčkům dopřát jen to nejlepší. Bývá těžké vybrat si mezi hnojivy, protože všechny vám zaručují velký vzrůst a oslnivou záplavu květů. A navíc peněženka z toho nikdy nebývá zrovna nadšena. Takže pokud jste se už těch zaručených chemických hnojiv přejedli, zkuste tyto výživové bomby z domácí dílny. Těchto pár triků můžete zkusit i na své balkonovky a nebo si na ně udělat skvělé hnojivo z kvasnic, o kterém jsme psali zde.

Ricinový olej

Tato zálivka vám krásně oživí vaše chřadnoucí květiny a vy se po jejím použití budete moci těšit na překrásné, zdravé květy. Stačí smíchat lžičku ricinového oleje s litrem vody, dobře promíchat a poté touto zálivkou zalévat květiny.

Voda z příloh

Milujete vařené brambory, čočku nebo rýži? Až si je příště zase budete vařit, tak vodu nesolte a slijte do konvičky na květiny. A máte na světě báječné hnojivo. Například vodu z vařených brambor milují hlavně africké fialky, které po ní i bohatě kvetou. Na vývar z rýže si zase potrpí azalky, myrta, kalanchoe. A voda z čočky je zase skvělá pro palmy, které po ní budou mít krásně lesklé listy.

Slupky 

Pokud se chystáte přesazovat palmy nebo fikusy, tak si v ten den udělejte na oběd brambory. A slupky od nich nevyhazujte. Naopak je použijte při přesazování. Pár slupek smíchejte s vrstvou půdy na dně květináče. Stejně tak můžete použít i banánové slupky, slupky z jablek apod. A zápachu se nemusíte bát, protože tento biologický odpad se v půdě rozloží velmi rychle.

Kofein a thein

Pytlíčky od černého čaje a kávová sedlina jsou také dobrými pomocníky. Stačí, když použité čajové sáčky zahrabete asi 5 cm pod zem ke všem velkým rostlinám a tento proces opakujte asi jednou za šest týdnů. Kávová sedlina se zase výborně hodí k přihnojení hrnkových růží, kamélií, azalek a gardénií. Stačí ji jen vylít na povrch zeminy v květináči a nechat působit.

Sklenice mléka

Jestli chcete rostliny povzbudit ke kvetení, dopřejte jim jednou týdně sklenku mléka. Můžete je také obložit malými kousky jablek a přikrýt sklenicí. Výpary z nich mají stimulující účinky.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí historie s modernou, to je Caorle

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí...

Nemusíte cestovat po světě sami: Jak si najít parťáka na...

Pro milovníky romantiky i adrenalinu: Užijte si v Rakousku...

Moderní turistika s chytrým telefonem: Které cestovní...

Do Afriky bezpečně: Není se čeho bát, nadchne vás třeba...

Malajsií z jihu na sever od kulturní Melaky přes velkolepý...