Použijte očka z plechovek a vyrobte si designové stínítko na lampu

Dům 12. června 2018 | 13:34 — Šárka Vondráčková
Pijete hodně nápojů v plechovkách? Máte hodně známých a pořádáte často párty? Použité plechovky nemusí patřit do koše. Uzávěry můžete jednoduše rozebrat na „očka", ze kterých lze vytvořit kupříkladu lampu. 
Dalších 7 fotografií v galerii
Použité plechovky se dají celé zrecyklovat / Pinterest

Plechovky od nápojů a konzervovaných potravin patří k běžným odpadům domácností. Příroda by se takového odpadu zbavovala až patnáct let. A přitom se kovové obaly dají překrásně využít k dekorování obydlí. Z plechovek si můžete vytvořit lampy, stojánky nebo krásné držáky na ručníky, o jejichž výrobě jsme psali zde. A z víček můžete mít krásnou a originální lampu.

Hodně víček

Asi nejtěžším úkolem na tomhle nápadu je nasbírat dostatek odtrhávacích víček z plechovek. Záleží také na tom, jak velké stínítko chcete vyrábět. Počítejte, že na menší lampu je to kolem pěti set oček. A pokud si chcete stínítko vytvořit a nepijete limonády nebo pivo, můžete si víčka koupit už i na internetu.

Dále potřebujete

  • kleště a štípačky
  • kovovou konstrukci lampy

Stará lampa

Stará stínítka od lampiček často tvoří dva spojené kovové kroužky potažené dekorativní látkou či umělou hmotou. A právě ty kovové kroužky budete kromě oček potřebovat. Není nutný žádný drát, provázek či lepidlo, potřebujete jen malé kleště, abyste mohli očka pohodlně ohýbat, a malé štípačky.

Drátěná košile

Horní řadu uděláte snadno. Očka jednoduše ohýbejte přes drátěnou konstrukci a skládejte je jedno vedle druhé. Na další řady už potřebujete i štípačky. Víčko na jednom konci nastřihněte, lehce ohněte a propojte jím vždy dvě horní očka. Takto pokračujte dál a dál, až dosáhnete požadované délky. Odtrhávací víčka z plechovek jsou k sobě vzájemně spojena jako jakási drátěná košile. 

Zakončete konstrukcí

Až budete dělat předposlední řadu, naštípněte víčka z obou konců. Poslední řadu totiž bude znovu tvořit kovová konstrukce a ohnutými očky, které budete navlékat na předchozí řadu. Tímto způsobem si můžete vyrobit nejenom lampu, ale také třeba i lustr a ozdobit si tak netradičně vaši domácnost. Fantazii se meze nekladou.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jennifer Lopez v celé své kráse: V plavkách předvedla fantastikou postavičku!

Aby vám květiny dělaly radost i příští rok, je třeba...

Nevíte, jak skladovat ořechy? Zavařte je třeba v mikrovlnce

Nedaří se vašemu vánočnímu kaktusu? Možná děláte tuhle...

Milujete svítící dýně? Vyrobte si tuto dekoraci z balonku a...

Dáváte hřiby do mrazáku? Tak pozor na častou chybu, kterou...

Začíná období sázení vřesu. Pokud o něj budete správně...