Udělejte si mistrovské dílo. Stačí vám k tomu pár kousků dřeva

Dům 28. května 2018 | 09:25 — Šárka Vondráčková
Vhodně zvolené doplňky dokážou pozvednout a zkrášlit celý interiér. Že neustále hledáte ty pravé? Zkuste vsadit na osvědčený přírodní materiál, tedy dřevo. A pověste si jej na stěnu jako obraz. Vypadá to efektivně a je to hrozně jednoduché.
Dalších 5 fotografií v galerii
Nápady, jak kouzlit se dřevem, jsou nevyčerpatelné / Pinterest

Dřevo je krásné. Umí dokonale zútulnit každý interiér. Máte pocit, že dřevěné doplňky nejsou pro vás, protože jsou moc drahé a vylepšit jimi byt by přišlo na několik tisíc korun, které umíte použít lépe? Není to pravda! S našimi tipy vás to nemusí stát prakticky nic.

Hledejte v přírodě

Až půjdete na procházku do lesa, tak se pořádně kolem sebe rozhlížejte. Stačí vám kousek větve nebo klády. A pokud máte zahradu, bude pro vás shánění nějakého dřeva úplná hračka.

Připravte si

  • pilu
  • lak na dřevo
  • kvalitní a silné lepidlo
  • desku, na kterou budete lepit jednotlivé kousky

Lakujte

Pokud má dřevo ne moc hezkou kůru, tak ji odstraňte a zbytek nařežte na tenké kousky. Ty si potom rozložte na podložku, ideálně někde venku, a všechny natřete bezbarvým lakem na dřevo. Není to sice moc voňavá práce, ale na druhou stranu si tím zajistíte, že vám obrazec dlouho vydrží. Nechejte dobře zaschnout. A mezitím si můžete promyslet obrazec, který ze dřeva vytvoříte.

Zapojte fantazii

Teď si vezměte dřevěnou desku, na které budete tvořit a zkuste si z jednotlivých špalíků poskládat zajímavý obrazec. Je jedno, jestli to bude jednoduché kolečko nebo třeba vlnka, či něco jiného. Do obrazu můžete také umístit i zajímavou větev. Prostě nechejte zde naplno pracovat vaši fantazii. Pokud jste s výsledkem spokojeni, pak si jednotlivé kousky z druhé strany označte čísly, abyste věděli, kam který patří. Stejně tak si můžete jednotlivé kousky ještě obkreslit na podklad. A začněte s lepením. Jakmile lepidlo zaschne, už můžete svůj výtvor pověsit na stěnu.

Doplněk ke krbu

Tímto způsobem si také můžete vytvořit „falešný“ zásobník dřeva, který si můžete umístit hned vedle krbu. Nikdo nebude mít šanci poznat, že jde jen o kamufláž. Se dřevem můžete kouzlit ještě více. O dalších jednoduchých nápadech, jak vylepšit váš domov, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Přírodní skvost Nízkého Jeseníku: Rešovské vodopády jsou krásné i v zimě

Přírodní skvost Nízkého Jeseníku: Rešovské vodopády jsou...

Nejlepší lázeňská města v Evropě, kde můžete během zimy...

Budoucnost turistiky: Jak budeme cestovat v roce 2028? Trendy...

Nejkrásnější národní parky USA. Poznejte přírodou,...

Zimní Šumava: Užijete si sjezdovky, běžecké tratě a...

Už přemýšlíte, kam vyrazíte v létě? Na Maltě si užijete...

Zavřít reklamu