Vyrobte si minivázičku. Z obyčejného nafukovacího balonku

Dům 27. května 2018 | 11:50 — Šárka Vondráčková
Váza na květiny se najde prakticky v každé domácnosti. Ale horší je, když potřebujete malou vázičku na drobné kvítí, jakým jsou například konvalinky. Obvykle končívají v malé sklenici. Ale tomu je konec. Stačí vám k tomu malá vychytávka. Obyčejný balonek.
Dalších 5 fotografií v galerii
Hrajte si s balonky a vytvořte si z nich kouzelné dekorace / Pinterest

Nafukovací balonky nesmějí chybět na žádné dětské oslavě. Dají se z nich dělat různé dekorace, v podobě zvířátek nebo balonkové duhy. Více o těchto vychytávkách jsme psali zde. Ale balonky mohou mít také svou praktickou funkci. Jsou skvělým pomocníkem ve chvíli, kdy potřebujete drobnou vázu na květiny.

Barevná zkumavka

Využití balonku v tomto případě je velice jednoduché, ale přitom efektní. Stačí vám k tomu jedno. Malá sklenice, třeba od dětské přesnídávky, a barevný balonek. Z něj odstřihněte tu zúženou část, balonek vložte do sklenice a vrchní část přetáhněte opatrně přes hrdlo.  Do balonku už pak stačí napustit vodu a můžete vložit kytičku. Podobných váziček si můžete vyrobit hned několik, barevná řádka se bude na okně nebo na stole moc pěkně vyjímat.

Balonková váza

Pokud máte k dispozici balonky větších rozměrů, pak si jím zkuste potáhnout celou sklenici. V tomto případě odstřihněte nejenom zúženou část balonku, ale i jeho druhý konec. A celý balonek opatrně přetáhněte přes sklenici.

Odlišné sklenice

Tento tip se hodí zejména ve chvíli, kdy vám přijde řada hostů a vy nemáte tzv. barevné rozlišovače na sklenice. Opět si nachystejte sklenice, balonky a nůžky. Balonek ohněte podélně napůl a ustřihněte špičku. Stejně tak odstřihněte i tu část, kterým se balonek nafukuje. Torzo balonku navlékněte na spodek sklenice. Ať žijí barvičky! Tímto způsobem si můžete klidně potáhnout celou sklenici nebo jen její dno. Je to jenom na vás. Nechejte pracovat svou fantazii.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci dokázali zlepšit vlastnosti solárních panelů. Fungují i v extrémních podmínkách

Udělejte si ovocné Vánoce. Krásné dekorace jim dodají punc...

Špatně upoutaný vánoční stromek na střeše auta se stává...

Tipy pro výběr a starost o živý vánoční stromek, aby vám...

Na namrzlá okna aut platí i levné domácí prostředky

Pozvěte k vám Vánoce okny. Potěšíte nejen sebe, ale i...

Tmavá, bílá, nebo dvojbarevná? Připravte si skvělou...

Zavřít reklamu