Zapomeňte na chemii. Udělejte si svůj vlastní difuzér

Dům 21. května 2018 | 09:32 — Šárka Vondráčková
Difuzéry jsou v poslední době velice oblíbeným voňavým doplňkem každého interiéru. Ale co si tak vyrobit svůj vlastní aroma difuzér, který je levný, ekologický a přitom účinný? Je to jednoduché.
Další 3 fotografie v galerii
Difuzéry jsou krásnou dekorací vašeho domova / Internet

Není nad to, když si večer konečně doma sednete na pohovku a relaxujete. A tuto pohodu často ještě umocní příjemná vůně z difuzéru, která prostupuje vašim interiérem. Umožní vám přidat si takové vůně, které máte rádi a které jsou pro vás nejoblíbenější. Vy si nyní můžete podobný difuzér sami vyrobit.

Vůně, které neomrzí

Difuzér je skvělý způsob, jak dlouhodobě provonět domov. Jde o nádobu s vonnou esencí, která je uzavřena zátkou nebo víčkem buď s několika malými otvory, nebo jedním větším uprostřed. Do nich se vkládají tyčinky ze dřeva, bambusu či ratanu, po kterých vonná esence vzlíná a následně se uvolňuje do vzduchu. Intenzitu vůně je možné regulovat množstvím vložených tyčinek. Výhodou je, že náplň tvoří čistě přírodní éterické oleje, jejichž uvolňováním nevznikají škodlivé látky.

Potřebujete

  • sladký mandlový olej
  • vodka
  • esenciální olej
  • odměrku (lžíci nebo šálek)
  • čiré lepidlo
  • stuhy, šňůrky na ozdobu
  • ratanové tyčinky
  • skleněné lahve

 
Zahrajte si na parfuméra

Smíchejte ¼ šálku mandlového oleje s jednou lžící vodky a dvěma lžičkami esenciálního oleje. Olejů můžete kombinovat tolik, kolik chcete. Důležité je, aby vám směs voněla. Pak si vezměte skleněnou lahev a tu si ozdobte různými stuhami nebo šňůrkami a přilepte je pomocí lepidla nebo tavné pistole. Zde můžete nechat pracovat svou fantazii. Přidejte dekorace, které se vám líbí. Můžete použít také perličky, mašličky a podobně. Nakonec vonný olej přelijte do hotové sklenice a dovnitř dejte čtyři až pět ratanových tyčinek.

Pravidelně otáčejte

Nechejte tyčinky několik minut ponořené a poté otočte. Každý týden je převracejte a užívejte si krásnou vůni, která se bude linout vaším domovem. Pokud potřebujete, můžete otáčet víckrát během týdne, podle toho, jak intenzivní vůni chcete. A stejně jednoduše si můžete vyrobit i vůni do auta. Nevíte jak? O tomto nápadu jsme více psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Muzikál Galileo se vrací. Musel se někomu kvůli předvánočnímu hodování povolovat kostým?

Udělejte si ovocné Vánoce. Krásné dekorace jim dodají punc...

Špatně upoutaný vánoční stromek na střeše auta se stává...

Tipy pro výběr a starost o živý vánoční stromek, aby vám...

Na namrzlá okna aut platí i levné domácí prostředky

Pozvěte k vám Vánoce okny. Potěšíte nejen sebe, ale i...

Tmavá, bílá, nebo dvojbarevná? Připravte si skvělou...

Zavřít reklamu