Zapomeňte na chemii. Udělejte si svůj vlastní difuzér

Dům 21. května 2018 | 09:32 — Šárka Vondráčková
Difuzéry jsou v poslední době velice oblíbeným voňavým doplňkem každého interiéru. Ale co si tak vyrobit svůj vlastní aroma difuzér, který je levný, ekologický a přitom účinný? Je to jednoduché.
Další 3 fotografie v galerii
Difuzéry jsou krásnou dekorací vašeho domova / Internet

Není nad to, když si večer konečně doma sednete na pohovku a relaxujete. A tuto pohodu často ještě umocní příjemná vůně z difuzéru, která prostupuje vašim interiérem. Umožní vám přidat si takové vůně, které máte rádi a které jsou pro vás nejoblíbenější. Vy si nyní můžete podobný difuzér sami vyrobit.

Vůně, které neomrzí

Difuzér je skvělý způsob, jak dlouhodobě provonět domov. Jde o nádobu s vonnou esencí, která je uzavřena zátkou nebo víčkem buď s několika malými otvory, nebo jedním větším uprostřed. Do nich se vkládají tyčinky ze dřeva, bambusu či ratanu, po kterých vonná esence vzlíná a následně se uvolňuje do vzduchu. Intenzitu vůně je možné regulovat množstvím vložených tyčinek. Výhodou je, že náplň tvoří čistě přírodní éterické oleje, jejichž uvolňováním nevznikají škodlivé látky.

Potřebujete

  • sladký mandlový olej
  • vodka
  • esenciální olej
  • odměrku (lžíci nebo šálek)
  • čiré lepidlo
  • stuhy, šňůrky na ozdobu
  • ratanové tyčinky
  • skleněné lahve

 
Zahrajte si na parfuméra

Smíchejte ¼ šálku mandlového oleje s jednou lžící vodky a dvěma lžičkami esenciálního oleje. Olejů můžete kombinovat tolik, kolik chcete. Důležité je, aby vám směs voněla. Pak si vezměte skleněnou lahev a tu si ozdobte různými stuhami nebo šňůrkami a přilepte je pomocí lepidla nebo tavné pistole. Zde můžete nechat pracovat svou fantazii. Přidejte dekorace, které se vám líbí. Můžete použít také perličky, mašličky a podobně. Nakonec vonný olej přelijte do hotové sklenice a dovnitř dejte čtyři až pět ratanových tyčinek.

Pravidelně otáčejte

Nechejte tyčinky několik minut ponořené a poté otočte. Každý týden je převracejte a užívejte si krásnou vůni, která se bude linout vaším domovem. Pokud potřebujete, můžete otáčet víckrát během týdne, podle toho, jak intenzivní vůni chcete. A stejně jednoduše si můžete vyrobit i vůni do auta. Nevíte jak? O tomto nápadu jsme více psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Kam vyrazit za poznáváním přírodních a historických krás u našich východních sousedů?

Kam vyrazit za poznáváním přírodních a historických krás...

Chcete poznat úplně jinou Itálii? Zajeďte si na jih do...

Dovolená u moře na konci sezóny: Kam se dá vyrazit i v...

Nudíte se na dovolené? Zkuste se plavit na obrovské luxusní...

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí...

Nemusíte cestovat po světě sami: Jak si najít parťáka na...