Úžasné využití laku na nehty v domácnosti. Díky němu opravíte škrábance na obuvi či autě

Ostatní 16. května 2018 | 10:36 — Šárka Vondráčková
Povalují se vám doma laky na nehty, které už moc nepoužíváte? Tak ještě, než je zahodíte, ukážeme vám pár tipů, jak je využít ještě jiným způsobem, než na zkrášlení nehtů. Skvěle se totiž dají použít i v domácnosti. A to nejenom na díru na punčoše.
Další 3 fotografie v galerii
Nepoužívané laky nevyhazujte / Shutterstock

Laky na nehty nejsou žádnou novinkou moderní doby. Už 3000 let před n. l. si vznešení Číňané zdobili své dlouhé nehty lakem vyrobeným z arabské gumy, z včelího vosku, ze želatiny a dalších barviv. Zatímco šlechta se vyžívala ve zlatých, stříbrných, červených nebo černých lacích, příslušníci nižší třídy směli používat pouze pastelové odstíny. Barevné nehty byly populární i mezi starověkými Egypťany, kteří si je často napouštěli henou nebo barvili různými bobulemi. Přitom lak na nehty nebyl vyhrazen pouze pro ženy. A stejně tak ani tento článek nebude vyhrazen jeho použití v kosmetice, ale v domácnosti.

Škrábanec na autě

Lak na nehty mohou zužitkovat i muži. Pokud se vám při parkování stane, že omylem otřete auto o popelnici nebo pouliční lampu, nezoufejte! Ošklivý šrám na vašem miláčkovi můžete hravě zamaskovat právě za pomoci laku na nehty. Navíc nezapomeňte, že laky můžete mezi sebou míchat stejně jako jiné barvy. Kápněte si na kousek alobalu trochu laku na nehty, který odpovídá barvě vašeho auta a pomocí dalších odstínů smíchejte kýženou barvu. Pak už jenom štětečkem naneste a maskujte.

Ochrání a opraví obuv

Až příště koupíte nové boty pro děti nebo výjimečně aktivního manžela, ochraňte oblasti největšího náporu tak, jak si to zaslouží. Natřete bezbarvým lakem na nehty zadní šev a část nad špičkami prstů. Pak lak trochu přetřete, aby ztratil lesk. Když uschne, věčné problémy s odřenými a okopanými botami budou minulostí. Stejně tak můžete opravit i poškrábané lakové boty. Opět smíchejte požadovaný odstín laku, jako v předchozím případě, a naneste na rýhu. Máme pro vás skvělý tip na to, jak boty naimpregnovat tak, že jimi neprojde ani kapka vody. O tomto nápadu jsme psali zde.

Barevné klíče

Také máte problém zjistit, který klíč je zrovna od toho správného zámku? Nemusíte kupovat žádné odlišovače a ani utrácet zbytečné peníze za barevné klíče. Jednoduše jejich vršky natřete laky na nehty. Jen dejte pozor, aby vám při jejich lakování barva nestekla i na ozubenou část. Mohl by se tak totiž narušit vzorek klíče, což by vám přineslo nemalé problémy při odemykání.

Protáhne nit jehlou

Protáhnout nit jehlou bývá někdy pořádně těžký oříšek a zkouška nervů. A to zvlášť, pokud se vám konec nitě třepí a nejde jej jehlou protáhnout. Vezměte si opět na pomoc lak na nehty. Nalakujte konec nitě nejdříve bezbarvým lakem a jakmile zaschne, uvidíte, že vše půjde úplně hladce.

Prsteny

Bižuterie a všechny ostatní kovové předměty brzy na vzduchu změní barvu. Výsledkem je, že máte od prstenů či náušnic černé šmouhy. A právě lak na nehty může tomuhle nešvaru zabránit. Stačí vnitřky prstenů nebo náušnic natřít bezbarvým lakem a budou stále vypadat jako nové.

Ze staré sponky nové

Vraťte lesk svým starým sponkám. Přetřete je lakem na nehty. A je jedno, jaký zvolíte, zda se třpytkami nebo třeba módní neonový. Sponku připněte k obálce nebo kartě, aby vám ji lak neslepil dohromady a pak přetřete její horní část.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody víno. Vydejte se s námi na ochutnávku

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody...

Nezničte zážitky z krásné dovolené sobě ani svému okolí....

Cesty po Čechách: Chcete vidět něco nezvyklého? Udělejte si...

Národní přírodní rezervace Mionší: Vydejte se naučnou...

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova...

Víkend v ruské metropoli je skutečným zážitkem. Moskva vás...

Zavřít reklamu