Vyrobte si romantické organizéry na ručníky. Z obyčejných plechovek

Dům 09. května 2018 | 12:04 — Šárka Vondráčková
Také neustále přemýšlíte, kam dát čisté ručníky, aby byly neustále po ruce? Řešení je velice jednoduché. Vyrobte si krásný organizér z obyčejných plechovek.
Dalších 5 fotografií v galerii
Během chvilky vykouzlíte ze starých šedivých plechovek krásný doplněk / Shutterstock

Udržet pořádek v koupelně bývá mnohdy složité. Všude se povalují lahvičky, tubičky, sponky a další věcičky, bez kterých nemůžete být, ale přitom je potřebujete mít neustále po ruce. Nejlepším řešením bývají různé organizéry. A jeden takový můžete mít i na své ručníky. Budete je mít neustále po ruce, navíc budou působit velice elegantním dojmem.

Recyklace plechovek 

Až si příště otevřete velkou plechovku třeba od ananasu, kukuřice nebo fazolí, tak ji rozhodně nevyhazujte. A jakmile jich budete mít dostatečný počet, můžete začít s výrobou organizéru.

Potřebujete

  • plechovky
  • vrtačku, šroubky
  • barvu na kov
  • štětec
  • lepidlo
  • ubrousky
  • velkou desku, na které budou plechovky umístěny
  • háček a skobu na zavěšení organizéru

Dejte plechovkám barvu

V první řadě plechovky dobře očistěte a případně zbavte od zbytků ostrých hran pomocí jemného pilníku. Následně do každé z nich vyvrtejte otvor tak velký, aby se vám do něj vešel šroubek. Plechovky potom natřete barvou podle vaší fantazie. Jakmile zaschne, ozdobte si je ubrouskovou metodou.

Jak na decoupage

Jestli nevíte, co je to decoupage, tak je to také jednoduché. Sežeňte si pěkné ubrousky s motivem, který chcete přenést na plechovku. Tento motiv potom opatrně vystřihněte a odstraňte spodní vrstvy ubrousku. Zůstat by vám měla jenom ta tenká, horní. Na plechovku naneste lepidlo, které po zaschnutí zprůhlední, přilepte ubrousek a i ten potom znovu přetřete lepidlem. Počkejte, až zaschne. A dekorovanou plechovku máte hotovou. Z horní strany si ještě můžete kolem dokola přilepit třeba kus krajky nebo stuhy. Tato technika se dá použít prakticky na jakýkoliv předmět ve vaší domácnosti, třeba na staré tenisky, ze kterých vmžiku uděláte nové. O tomto nápadu jsme více psali zde.

Zavěste na stěnu

Ozdobené plechovky pak rozmístěte dle vaší fantazie na desku, kterou si také předtím natřete barvou. Opět si vezměte na pomoc vrtačku a navrtejte do ní díry, pak přišroubujte plechovky. Nakonec na desku připevněte háček a organizér pověste na stěnu.

Tip na závěr

Tento druh organizéru nemusíte nutně používat jenom na ručníky. Ozdobené plechovky můžete použít i jako zásobník na tužky nebo příbory do kuchyně. Fantazii se meze nekladou.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Toulky v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví: Pěšky, na kole i lodí poznáte nádhernou přírodu

Toulky v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví:...

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody...

Nezničte zážitky z krásné dovolené sobě ani svému okolí....

Cesty po Čechách: Chcete vidět něco nezvyklého? Udělejte si...

Národní přírodní rezervace Mionší: Vydejte se naučnou...

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova...

Zavřít reklamu