Vyrobte si netradiční závěsné květináče. Poslouží i jako krásná dekorace

Zahrada 19. dubna 2018 | 10:21 — Šárka Vondráčková
Milujete květiny zavěšené v nádobách? Pokud ano, máme pro vás tip na netradiční závěsné květináče, které si můžete vyrobit doma. Ze starého lustru.
Dalších 6 fotografií v galerii
Lustr nemusí vždy sloužit jen na svícení / Internet

Když je jaro v plném proudu, je nejvyšší čas naplánovat, jaké květiny vám budou dělat společnost v truhlících a dalších vhodných nádobách pro pěstování. Pomocí balkonových květin zútulníte každý venkovní prostor. A tu správnou tečku jim můžete dodat i netradičním květináčem. Návod na výrobu jednoho takového máme i my. Během chvilky můžete v závěsnou dekoraci proměnit starý lustr.

Vydejte se do vetešnictví

Zkuste někde na půdě či ve sklepě najít nepotřebné svítidlo, ideální takové, které má ramena. Samozřejmě je potřeba, aby kostra byla neporušená. Pokud se vám to nepodaří, obejděte starožitnictví nebo vetešnictví.

Dále potřebujete

  • květináče a misky (počet dle ramen lustru, použít můžete i staré, jelikož je obarvíte)
  • štípačky, kleště
  • rukavice
  • kvalitní lepidlo (může být i sekundové)
  • barvu ve spreji
  • sazenice včetně substrátu
  • háček na zavěšení, případně řetěz
  • barvu ve spreji (pro šikovnější může být i klasická barva a štětec)
  • kvalitní lepidlo

Postup

V první řadě lustr očistěte a zbavte jej všech elektrických drátů, vodičů a dalších nepotřebných věcí, včetně plastových otvorů na žárovky atd. Na tuto práci budete muset použít štípačky nebo kleště a raději si ruce chraňte i rukavicemi. Zůstat by vám měla pouze holá kostra svítidla, včetně ploch, na které dáte květináče. Vezměte lepidlo a na jednotlivá ramena nalepte misky pod květináče. Lepidlo nechejte zaschnout a poté přilepte i květináče. A opět nechejte dobře lepidlo zatuhnout.

Sprejování

No a teď přichází na řadu barva. Ideální je, pokud máte možnost si lustr pověsit někde venku na zahradě tak, aby vám náhodou sprej nechtěně neobarvil i další věci kolem. Celý lustr pak přestříkejte vámi zvolenou barvou. Nechejte minimálně 24 hodin schnout. Po této době už se můžete věnovat sázení květin. Hotovou dekoraci zavěste pomocí háčku a můžete se kochat. Pokud stále nevíte, jaké tipy květiny se hodí pro váš balkon, poradíme vám. Na toto téma jsme psali zde.

Tip na obměnu

Narazili jste někde při vašem šmejdění na půdě nebo ve vetešnictví na zajímavý starý svícen? Můžete jej použít také jako novou květinovou dekoraci. Stačí udělat pár úprav jako v předchozím případě a máte hotovo. Svícen můžete umístit třeba za okno a nebo na balkon či terasu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Lucie Bíla a Simona Krainová na jedné akci: Opět se dokonale se sladily!

Připravte si na Štědrý večer netradiční omáčku,...

Moka konvička aneb dopřejte si šálek voňavých dálek i doma

Udělejte si ovocné Vánoce. Krásné dekorace jim dodají punc...

Špatně upoutaný vánoční stromek na střeše auta se stává...

Tipy pro výběr a starost o živý vánoční stromek, aby vám...

Na namrzlá okna aut platí i levné domácí prostředky

Zavřít reklamu