Zrecyklujte starou dětskou postýlku a vyrobte dětem třeba nový psací stůl

Dům 18. dubna 2018 | 13:22 — Šárka Vondráčková
Už vaše děti odrostly z dětské postýlky a vy nevíte, co s ní? Pokud ji chcete ještě dál využít, máme pro vás řadu nápadů. Udělat si z ní můžete třeba psací stůl nebo houpačku na terasu. 
Další 4 fotografie v galerii
Předělání postýlky na stůl nebo pohovku je velice jednoduché / Internet

Děti rostou jako z vody a doma vám zůstávají věci, které jste pořizovali s velkou láskou a nadšením. A když nejsou zničené a nechcete je prodat, tak vyhodit je by bylo určitě na škodu. Můžete je dál recyklovat. A to platí i u dětských postýlek. Postup není složitý.

Z postýlky stůl

Tento nápad je jednoduší, než se na první pohled může zdát. Pokud máte dětskou postýlku s odnímatelným zábradlím, můžete mít během pár minut hotový stůl, na kterém si děti mohou malovat ale i psát úkoly.

Potřebujete

  • dětskou postýlku
  • dřevotřískovou desku velikosti matrace
  • barvu
  • případně vrtačku 

Postup

Z postýlky odejměte matraci a přední čelo. Zjistěte, jak vysoko potřebujete mít pracovní desku a pokud neodpovídá stávající výšce roštu, udělejte si nové otvory do bočnic. Pak položte na rošt novou pracovní desku a natřete ji. Pokud chcete, aby se na ni dalo psát křídou, použijte černou tabulovou barvu. Nový stolek potom dotvořte pomocí háčků a závěsných pořadačů. Díky tomu můžete vytvořit odkládací prostor.

Čarujte dál

Stolek ale není to jediné, jak můžete zrecyklovat starou postýlku. Pokud máte chatu nebo velkou terasu, kde byste rádi měli hezké posezení, můžete si novou lavici vyrobit právě z dětské postýlky. Opět sundejte zábradlí a prakticky máte hotovo. Jenom si ověřte nosnost postýlky. Pokud není příliš velká, bude vhodnější poprosit nějakého zručného kutila, aby vám zpevnil bočnice a rošt. Na sedací část použijte buď původní matraci nebo si pořiďte novou. Chtěli byste mít na terase novou houpačku? Proč to nezkusit s dětskou postýlkou? Stačí ji jenom zavěsit. A pokud máte psa a přemýšlíte, že byste mu pořídli nový pelech, udělejte mu jej z dětské postýlky. Recyklovat se dá nejenom starý nábytek, ale také palety. Ty můžete použít jako vertikální zahrádku. Postup, jak na to, jsme psali zde

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Přírodní skvost Nízkého Jeseníku: Rešovské vodopády jsou krásné i v zimě

Přírodní skvost Nízkého Jeseníku: Rešovské vodopády jsou...

Nejlepší lázeňská města v Evropě, kde můžete během zimy...

Budoucnost turistiky: Jak budeme cestovat v roce 2028? Trendy...

Nejkrásnější národní parky USA. Poznejte přírodou,...

Zimní Šumava: Užijete si sjezdovky, běžecké tratě a...

Už přemýšlíte, kam vyrazíte v létě? Na Maltě si užijete...

Zavřít reklamu