Vytvořte si z krabic od pizzy originální dekoraci na stěnu

Dům 10. dubna 2018 | 12:35 — Šárka Vondráčková
Jste-li milovníci pizzy a občas si ji také objednáváte i domů, tak určitě poté, co ji sníte, letí krabice do koše. Přitom se s ní dá udělat tolik skvělých věcí. Pokud není moc ušpiněná od omáčky nebo sýru, nevyhazujte ji a udělejte si z ní skvělou dekoraci na stěnu. Budete překvapeni.
Dalších 5 fotografií v galerii
Ani návštěva nepozná, že jde o obyčejné krabice od pizzy / Pinterest

Krabice od pizzy má ideální tvar, navíc je kartonová, takže se snadno stříhá, řeže a ohýbá. Na internetu se tak objevuje mnoho nápadů, jak s ní naložit. Je řada možností, jak ji dál využít. My  pro vás máme nápad, díky němuž si z ní hravě vyrobíte obrazovou dekoraci na stěnu. A to během pár minut.

Obalte a nastříkejte

Není to nic složitého, zvládne to každý a pomoci vám mohou i děti, které si takto mohou vyrobit dekoraci do pokojíčku. Kromě krabic (a je jedno, jaký počet doma máte), budete ještě potřebovat lepidlo na papír, bílý balící papír (ale může být i barevný, záleží na vaší fantazii), starou krajku ze záclon nebo ubrusu a barevné spreje.

Postup

Krabice natřete lepidlem a zabalte do bílého papíru. Pokud máte barevný, klidně i do něj, ale pak musíte podle odstínu volit i výraznější barevný sprej tak, aby byl v kontrastu s papírem. Jakmile lepidlo zaschne, nastříkejte na krabici barevný sprej. Tuto část vynechejte, pokud jste krabici obalili barevným papírem. Jakmile vám první vrstva barvy zaschne, přiložte na krabici kousek záclony nebo jiné krajky a druhým odstínem opět nastříkejte barvu. Díky tomu vám vznikne na povrchu zajímavý barevný vzor. Takto si upravte libovolný počet krabic, podle vkusu a fantazie.

Jakmile vše zaschne, už se můžete dívat po stěnách, kam nové dekorace umístíte. Seskládejte je do různých tvarů, například do čtverce, nebo si z nich udělejte jeden dlouhý pás. Tady už nechejte pracovat vaši fantazii naplno.

Tip na obměnu

Krabici nemusíte obalovat jenom papírem, můžete na ni použít různě vzorované tapety nebo látky. Výsledek bude také krásný. A hlavně vám u toho mohou pomoci i děti, které si tak vytvoří vlastní obrázky do pokojíčku. Zajímavé obrazce na stěnu si můžete vytvořit i z ruliček od toaletního papíru nebo kuchyňských utěrek. O tomto nápadu jsme více psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nezapomenutelný zážitek: Objevte kouzlo liduprázdné zěmě, kde zažijete opravdový pocit svobody

Nezapomenutelný zážitek: Objevte kouzlo liduprázdné zěmě,...

Nádherná místa, kde se můžete koupat po celý rok. Zadarmo...

Prodlužte si léto. Krásné pláže, teplé moře i starověké...

Chcete krásné zážitky i fotografie? Pět tipů, kam se vydat...

Zima se blíží. Tyrolský poklad mezi ledovci láká všechny...

Pět dobrých rad pro plánování příští dovolené....