Vyrobte si originální svítidlo ve tvaru mraku. Děti budou nadšené

Dům 05. dubna 2018 | 12:55 — Šárka Vondráčková
Chtěli byste dětem pořídit do pokojíčku netradiční lustr? Je to maličkost. Za pár minut můžete z vaší lampy udělat nadýchaný obláček.
Další 3 fotografie v galerii
Vypadá sice jako skutečný, ale je vyrobený z vaty a papíru / Pinterest

Designové doplňky stojí často nemalé částky. Mnohdy se jedná i o desetitisíce korun. Ale řadu z nich si můžete hravě vyrobit doma sami a mnohem levněji. Nejinak je to i v případě svítícího obláčku, který navíc můžete používat po celý rok. Pokud si jej chcete pořídit i vy, máme tu pro vás jednoduchý návod.

Papírové stínítko

Princip výroby mráčku je jednoduchý. Jeho kostru tvoří papírové stínítko. Takže podle toho, jak velký chcete mrak, si pořiďte velké papírové stínítko, ideálně bílé. Jemné obláčky vytvoří útulné tlumené osvětlení.

Dále potřebujete

  • dvě menší polystyrénové kuličky (průměr 12 cm)
  • vata nebo duté vlákno
  • vánoční osvětlení
  • LED svítidlo na baterie (nemusí být, pokud máte závěsný kabel)
  • hmoždinky ve tvaru háčku
  • lepící pistole
  • stahovací pásky

Jak na to

Háčky vsuňte do polystyrenových kuliček tak, aby se daly snadno přichytit ke stropu. Aby dobře držely, přilepte je tavící pistolí. Koule potom přilepte z každé strany k papírovému svítidlu. Háčky musejí směřovat nahoru. Vložte LED osvětlení dovnitř lampionu. Potom si vezměte tavící pistoli, s jejíž pomocí přilepte po celé ploše osvětlení, včetně koulí, kousky vaty nebo dutého vlákna. Nechejte zaschnout. Pokud chcete, můžete ještě do spodní části svítidla umístit LED řetězce, které připevníte pomocí stahovacích pásek. Adaptér síťového napájení vložte dovnitř lampy. Pak jen umístěte světlo na strop a máte hotovo.

Tip na závěr

Pokud chcete větší svítivost mráčku a nechce se vám často měnit baterie, pořiďte si kabelový závěs k lustru a ten pověste na něj. Pokud máte rádi netradiční světla, máme pro vás další tip, jak si vyrobit lampu z pingpongových míčků, o kterém jsme psali zde

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Přírodní skvost Nízkého Jeseníku: Rešovské vodopády jsou krásné i v zimě

Přírodní skvost Nízkého Jeseníku: Rešovské vodopády jsou...

Nejlepší lázeňská města v Evropě, kde můžete během zimy...

Budoucnost turistiky: Jak budeme cestovat v roce 2028? Trendy...

Nejkrásnější národní parky USA. Poznejte přírodou,...

Zimní Šumava: Užijete si sjezdovky, běžecké tratě a...

Už přemýšlíte, kam vyrazíte v létě? Na Maltě si užijete...

Zavřít reklamu