Vytvořte si nový jídelní servis. Potřebujete k tomu pouze látku

Ostatní 14. března 2018 | 08:17 — Šárka Vondráčková
Možná, že už se delší dobu rozhlížíte po nových talířích do vašeho bytu. Ale třeba jste ještě nenarazili na takové, které by se vám líbily nebo ladily s vaším interiérem. Nezoufejte. Představíme vám jednoduchou techniku, díky níž si můžete dekorovat obyčejný talíř podle vašeho vkusu.
Další 4 fotografie v galerii
Tyto talíře nejsou kupované, ale vlastnoručně vyrobené pomocí látky / Pinterest

Prakticky každá žena miluje, když si může svůj domov ozvláštnit něčím zajímavým a novým. Díky tomu se stává váš byt či dům ještě více útulným. A k tomu patří určitě i nový jídelní servis. Navíc pokud patříte k těm, které rády něco tvoří, je tento nápad určený přímo pro vás. Díky této metodě dostanete takovou podobu talířů, která vám bude příjemná.

Puntíky nebo květy?

Není to vůbec nic složitého. V první řadě potřebujete talíře z čirého skla. A ty stojí skutečně pár korun. Pak si ještě v obchodě vyberte látku, která se vám nejvíce líbí. Je jedno, jestli dáváte přednost puntíkům, proužkům nebo třeba květům. Poslední pomůcky, které potřebujete, je transparentní lepidlo, štětec, nůžky a průhledný tmel. Pak se pohodlně usaďte a jdeme tvořit.

Postup

Talíře si nejprve dejte hlubokou stranou dolů a umístěte je třeba na zavařovací sklenice. Pak vezměte lepidlo naneste jej na zadní stranu talíře a přilepte látku. Takto to postupně udělejte se všemi talíři a následně je nechte pár hodin vysušit. Jakmile je lepidlo suché, vezměte nůžky a opatrně odstraňte přebytečnou látku kolem talířů a otočte je. Abyste si byli jisti, že se látka neodlepí a nezmění svou strukturu pod vlivem vody, naneste na ni průhledný tmel. Pak už můžete pozvat rodinu nebo návštěvu na sváteční oběd.

Tip na závěr

Ze zbylých látkových kousků můžete rafinovaně vytvořit i další dekorativní prvky, které budou ladit s vaším novým servisem, třeba prostírání. K novým talířům si můžete vytvořit i nové hrníčky. A to pomocí laku na nehty. Více o tomto nápadu jsme psali zde

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Toulky v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví: Pěšky, na kole i lodí poznáte nádhernou přírodu

Toulky v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví:...

Na světě jsou dvě místa, kde teče z kašny místo vody...

Nezničte zážitky z krásné dovolené sobě ani svému okolí....

Cesty po Čechách: Chcete vidět něco nezvyklého? Udělejte si...

Národní přírodní rezervace Mionší: Vydejte se naučnou...

Tisíc let stará tradice, která je pro Islanďany doslova...

Zavřít reklamu