Úžasný způsob impregnace bot, kterým neprojde jediná kapka vody

Ostatní 13. března 2018 | 13:33 — Šárka Vondráčková
Jarní plískanice jsou zase tady. A mokro se občas nevyhne ani našim botám, které vlhkem trpí a mohou se poškodit. Máme pro vás úžasně jednoduchý trik, díky němuž se boty během dvou minut stanou zcela voděodolné. Za pomocí svíčky.
Další 2 fotografie v galerii
Ani drahé impregnační přípravky nejsou někdy stoprocentní / Shutterstock

Nevlídné počasí a lijáky nás mohou překvapit z minuty na minutu a málokteré tenisky, hlavně ty plátěné, odolají prudkému dešti takovým způsobem, abyste měli suché nohy. A to se týká hlavně dětí, kterým se často stává, že při hře venku bezmyšlenkovitě vletí do mokré trávy nebo kaluží. A bohužel, v tomto případě nezabírá ani ta nejdražší impregnace.  

Navoskujte boty

Budeme pracovat s voskem, který se přirozeně používá při ochraně různých povrchů, ty specializované si kupujeme i na boty. V tomto případě budeme rovněž pracovat s voskem, ale zcela obyčejným, z něhož se vyrábí svíčka. Je to hrozně snadné a zvládne to naprosto každý. Kromě svíčky ještě budete potřebovat fén.

Postup

Svíčku vyndejte z obalu. Na čistou obuv naneste tenkou vrstvu vosku (samozřejmě bezbarvou). Svíčkou potírejte plátno bot tak, abyste na botách viděli tenký bílý povlak vosku. Teplým vzduchem z fénu zahřívejte vosk do té doby, než se vpije do látky. A impregnaci za pár korun máte hotovou.

Na kožené boty ale ne!

Vždy je důležité dodržovat jednoduché pravidlo, že drahé boty si žádají i drahou péči, proto raději obyčejný vosk na kožené boty raději nepoužívejte. Vosk z čajové svíčky nejlépe reaguje na látku z různých typů plátěných bot. Tuto vychytávku ale lze použít i na semišovou obuv, s jejíž péči je to často problematické. Pokud nevíte, jak pečovat o své semišové boty, poradíme vám. Více o tomto tématu jsme psali zde

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cyklistická dovolená po Evropě: Jak kolo přepravovat a kde jsou nejlepší trasy?

Cyklistická dovolená po Evropě: Jak kolo přepravovat a kde...

Kam s dětmi na podzim v jižních Čechách? Co třeba na vodní...

Už plánujete letní dovolenou? Jaké slevy jsou cestovky...

Toulky podzimní Vysočinou: Poznejte tak trochu drsný, ale i...

Bezplatné wifi na cestách se nemusí vždy vyplatit. Na co si...

Prožijte nezapomenutelný víkend ve městě, které vás...