Pořizujete akvárium? Udělejte z něj klenot vašeho bydlení

Ostatní 09. března 2018 | 17:09 — Šárka Vondráčková
Akvárium dnes může být i perfektním doplňkem interiéru. Ať už mořské, nebo sladkovodní, klasické, nebo v podobě živého obrazu na zeď. V každém případě se může stát klenotem vašeho bydlení a my vám poradíme, jak je možné takové akvárium vhodně umístit.
Dalších 5 fotografií v galerii
Volně stojící akvárium už pomalu vycházejí z módy / Shutterstock

Tradiční akvária umístěná na nízkém stolku už pomalu vycházejí z módy a nahrazují je nejen atypické tvary akvárií, ale především netradiční nápady, jak akvária vhodně zakomponovat do interiéru. Samozřejmě vše je odvislé nejenom od vkusu, ale i bytových prostor a v neposlední řadě finančních možnostech. A hlavně, rybičky jsou vhodné i pro alergiky, stejně tak jako i další zvířecí mazlíčci, o kterých jsme psali zde.

Vodní nábytek

Velice populární jsou akvária zabudovaná do nábytku. Nemusíte se však držet jen klasických nábytkových stěn. Skvěle vypadají i akvária využívaná jako podklad pod stolní desku nebo jako zábradlí. Nebojte se odpoutat od klasiky a své akvárium zaoblete do zajímavých tvarů nebo místo jednoho velkého akvária poskládejte několik menších. Vetší akvárium můžete použít i jako dělící stěnu mezi jednotlivými částmi domu.

Plovoucí koupelna

Akvárium si klidně můžete pořídit i do koupelny. Na druhou stranu kde jinde by se měly rybky cítit nejlépe než právě v koupelně? Akvária lze použít například pro oddělení sprchového koutu od zbytku místnosti. Skvěle vypadají i akvária ve tvaru umyvadel, která vytváří kouzelnou atmosféru podmořského světa.

Nástěnné akvárium

Pokud si chcete pořídit akvárium co největší, ale máte malý byt, zvolte umístění na stěnu, navíc v zrcadlové verzi, které dobře řeší úsporu prostoru. Celý systém akvária se zavěšuje na zeď stejně jako obraz. Proto i barvu rámu akvária se vyplatí sladit s ostatními dekoracemi v prostoru (s barvou vázy, květináče atd.). Interiér tak dostane jednotný styl. Pokud zvolíte zrcadlový efekt, dejte si pozor, aby nebylo moc blízko světlu, protože byste tak rybičky mohly doslova „uvařit“. Dostatečné osvětlení řeší umělá světla pro akvária.

 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

Okapy čistěte dvakrát do roka. Jen tak budou dobře fungovat a...

Z PET láhví se dají vyrobit praktické a zároveň hezké...

Kvalita spánku závisí i na čistém povlečení. Je třeba...

Pokud se rádi pusinkujete se svým psím mazlíčkem, můžete...

Bez správného stříhání se sladkých malin nedočkáte. Mezi...

Ohniště sluší nejen venkovským, ale i moderním zahradám....

Zavřít reklamu