Ukryjte důmyslně kočičí toaletu. Máme pro vás super vychytávky

Mazlíčci 25. února 2018 | 14:10 — Šárka Vondráčková
Kam s kočičím záchodem. Téma, které se řeší v každé domácnosti, kde je tento oblíbený čtyřnohý mazlíček. Máme pro vás pár nápadů, jak šikovně „uklidit“ kočičí záchod tak, aby nikomu nepřekážel.
Dalších 6 fotografií v galerii
Kočičí záchod nemusí být nutně všem na odiv / Shutterstock

S kočičím záchodem je to v leckteré domácnosti složitější než s tím lidským. Je lepší ji dát do kouta v předsíni? Do koupelny? A co ji takhle vtipně schovat, takže návštěva si jí ani nevšimne, nekazí dojem z obýváku a kočka k ní bezpečně trefí?

Úkryt v komodě

Toaleta by měla být na klidném místě, ideálně několik metrů od místa, kde kočka dostává krmení. Takže ji můžete například elegantně a chytře ukrýt do komody. V případě návštěvy prostě skříň zavřete, čímž její obsah i zápach skryjete před zvědavými zraky. Dovnitř pohodlně uskladníte nejen mísu s pilinami, ale také i krmivo či další nezbytnosti. Ideální je vyvrtat zezadu malou díru pro ventilaci.

Konferenční stolek

Pokud bydlíte v malém bytě a řešíte každý centimetr prostoru, bude tento nápad ideální pro vás. Proměňte konferenční stolek v kočičí toaletu. V jeho jádru snadno vytvoříte uzavíratelný prostor. Nikoho nenapadne, jaké „překvapení“ skrývá. Takový stolek můžete umístit i v koupelně. Kolem dokola můžete obepnout dobře vypadající látku tak, aby se dala kdykoli spustit. Vpředu udělejte pomocí suchého zipu malý vchod pro vašeho mazlíčka. V případě návštěvy jednoduše závěs shodíme.

Koupelnový úkryt

Snažíte se uschovat kočičí záchodek v už tak nacpané koupelně? Vyřízněte díru do koupelnové skříňky a dejte jej dovnitř. Zároveň veškeré zápachy zůstanou uvnitř, což vaši hosté jistě ocení.

Vinný záchod

Pokud jste trochu zruční kutilové, můžete si takový záchod vyrobit sami. Stačí vám k tomu dvě dřevěné bedýnky od vína či zeleniny, do kterých uděláte dostatečně velký otvor. Pak je posadíte na sebe a vepředu vyříznete dostatečně velký otvor. Přes něj opět můžete připevnit malý závěs či záclonku.

Truhla ne na poklady

Možná, že se u vás na půdě nebo u vaší babičky najde stará truhla. I tu můžete využít jako luxusní kočičí záchodek. Pokud je ošuntělá, můžete ji nalakovat a nebo třeba opatřit módní patinou. O tom, jak na to, jsme psali zde.

Lavice s překvapením

Poměrně nenápadným řešením může být lavice, která má uvnitř úložný prostor. Z jedné strany jednoduše vyřežte díru a uložte dovnitř vše potřebné. Na lavičku ještě položte měkkou dečku, kterou váš mazlíček jistě ocení. Nemusí to být jen nutně lavice, stejnou službu udělá i taburet.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Chcete ochutnat nejlepší pizzu na světě? Vyražte do italské Neapole

Chcete ochutnat nejlepší pizzu na světě? Vyražte do italské...

Do Vietnamu se můžete vydat za sedmým divem světa

5 důvodů, proč vyrazit do Bulharska: Do země, kde se vrtí...

Cestovatelská NEJ pro milovníky výšek, velkoměstského...

Dejte si pozor na změny v pravidlech silničního provozu ve...

Dovolená pro romantiky: Je libo stylový nocleh na hradě nebo...