Vyrobte si nevšední čelo za postelí. A za pár kaček

Dům 17. února 2018 | 13:18 — Šárka Vondráčková
Čelo postele je ústředním bodem vaší ložnice, a je jedno, zda je rustikální, romantická nebo klasická. Při výběru postele byste proto vzhled čela neměli rozhodně podceňovat. Ale nemusíte se omezovat pouze na nabídku obchodů. Vytvořte si své vlastní.
Dalších 5 fotografií v galerii
Použít můžete staré kousky nábytku i další dekorace / Pinterest

Nápadité čelo postele může zcela změnit celkový vzhled vaší ložnice. Zde vám nabízíme několik jednoduchých nápadů, jak vaši ložnici netradičně oživit. Nemusíte být nijak zvlášť šikovní, stačí jen trocha fištrónu.

Staré dveře

Našli jste někde doma nebo na půdě nevyužité staré dveře nebo dokonce okenice? Nevyhazujte je. Zkuste je natřít nějakou zajímavou barvou a zavěsit za vaši postel. Rázem máte nové retro čelo. Navíc, co je staré, to je dnes oblíbené v interiéru. Pokud jsou dvířka vyšší, jejich plochu nahoře vyzdobte rodinnými fotografiemi v rámečcích.

Jako v knihovně

Jestli máte doma spoustu starých knih a nevíte, co s nimi, použijte je také na výrobu čela. I když je tento tip trochu pracnější, uvidíte, že výsledek bude stát za to. Otevřené knihy připevněte vedle sebe na zeď. Pokud nechcete dělat do stěny díry, použijte kvalitní lepidlo. Knihy nakonec překryjte plexisklem, které plochu sjednotí a uhladí.

Klasické palety

Palety jsou v posledních letech velice oblíbeným materiálem, z něhož se dají vyrobit úžasné kousky nábytku, a to včetně čela. Po obroušení a natření na požadovanou barvu stačí palety libovolně připevnit na stěnu za postelí. A pokud do palet ukryjete světýlka, uděláte z vaší postele romantické místo.

Měkoučké polštářky

Co by to byla ložnice bez polštářů. Tak proč je nepřipevnit i za vaši postel a udělat si tak z nich měkké čelo? Polštáře můžete připevnit na stěnu v různých kombinacích. Stejné polštářky vytvoří jednoduché a minimalistické čelo, ale vyhrát si můžete také s různými velikostmi či vzory a barvami. Hlavně připevněte polštářky na háčky, abyste povlaky mohli kdykoliv vyprat a zbavit se tak prachu a nečistot.

Staré dřevo

Pokud máte někde na chatě nebo půdě staré dřevěné desky, můžete je obrousit, ošetřit a využít samozřejmě jako čelo postele. Je zcela na vás, jak je poskládáte, zda symetricky nebo různě. Staré dřevo se do ložnice výborně hodí, první syrové dojmy změkčí něžné povlečení a lampičky. A pokud vám ještě pár prkýnek zbylo nebo jste narazili na další zajímavé kousky dřeva, zkuste je uplatnit i v jiné části vašeho interiéru. O dalších nápadech jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dvojice robotů ze sondy Hayabusa poslala na Zemi první fotografie z povrchu asteroidu

Nenechávejte na vaše kamínky sedat prach. Vyrobte si z nich...

Aby vám květiny dělaly radost i příští rok, je třeba...

Nevíte, jak skladovat ořechy? Zavařte je třeba v mikrovlnce

Nedaří se vašemu vánočnímu kaktusu? Možná děláte tuhle...

Milujete svítící dýně? Vyrobte si tuto dekoraci z balonku a...

Dáváte hřiby do mrazáku? Tak pozor na častou chybu, kterou...