Převlékněte starý nábytek nebo okno do fólie. A bez lepení

Ostatní 15. února 2018 | 14:47 — Šárka Vondráčková
Vadí vám, že na vás každý večer koukají sousedi a musíte neustále zatahovat závěsy či žaluzie? Nebo byste chtěli rychle proměnit starý nábytek na nový, ale bez jakéhokoliv natírání? Zkuste adhezivní fólii. Ještě nevíte, co to je? Seznamte se s ní.
Další 4 fotografie v galerii
Adhezivní fólií si můžete zneprůhlednit i okna a bez lepení / Pinterest

Adhezivní fólie ozdobí nebo změní vzhled nábytku, stěn i oken a její výhoda je zřejmá. Pokud se vám přestane líbit, jednoduše ji sloupnete bez porušení podkladu. Drží díky statické elektřině bez lepení, takže ji lze použít i opakovaně. Pozor je třeba dát jen tehdy, pokud ji aplikujete na stěny pokojů, tam záleží na odolnosti podkladu a barvy. Níže vám představíme pár způsobů, kde lze tyto fólie použít.

Nový stůl ze starého

Máte doma jídelní stůl se skleněnou deskou, ale už je poškrábaný? Nemusíte se stolu hned vzdávat, ale použít můžete právě adhezivní fólii. Změní vzhled stolní desky za pár minut, používá se bez lepení, takže až vás napadne, můžete ji jednoduše sundat nebo třeba vyměnit za jiný vzor. Díky tomu, že drží pomocí statické elektřiny, odpadá úmorné oškrabování a čištění lepidla v případě, že se zase rozhodnete mít sklo čiré nebo vyměnit vzor.

Neprůhledné okno

Obzvlášť v nových zástavbách bývá často nepříjemný problém, že při odhrnutých záclonách je vidět dovnitř. I na to jsou vhodné adhezivní fólie. Navíc si můžete vybrat například i variantu zrcadlovou, tedy znemožňující za denního světla vidět zvenku dovnitř. Fólii můžete použít i v interiéru, například na dveře nebo sprchové zástěny.

Nábytek jako nový

Stejně tak se fólie dá využít i při renovaci nábytku. Vzhledem k tomu, že je na trhu obrovské množství barev a vzorů, nebudete mít určitě problém si vybrat. A rozhodně vás to nebude stát tolik, jako nákup nového nábytku. Na téma renovace nábytku máme daleko více tipů, o kterých jsme psali zde.

Jednoduchá instalace

Instalace adhezivní fólie je celkem jednoduchá, zvládnete to za chvilku. U větších ploch ji raději provádějte ve dvojici. Ulehčí vám to její úpravu. Potřebujete k tomu stěrku, nůž, pravítko, čistič oken a měkký hadřík. Fólie na okno se musí zásadně „upravovat v mokrém stavu“, to znamená, že se musí upevnit na sklo s použitím vody. Výhodou této aplikační techniky je to, že fólii lze jednodušeji opravit, a že můžete lehce zabránit vzniku bublin.

Postup

Fólii rozviňte na stole a ustřihněte si přesný rozměr. Plochu desky nejprve důkladně vyčistěte a odmastěte saponátem. Pak rozprašovačem navlhčete celou lepenou plochu tak, aby na ní nezůstalo jediné suché místo. Potom začněte s lepením a postupně stěrkou uhlazujte a vytlačujte vodu a vzduch směrem od středu ven. Vzhledem k tomu, že je lepena na mokrém podkladu, lze s ní ještě chvíli hýbat a srovnávat okraje. A máte hotovo. I ošetřování lepených ploch je snadné. Stačí vám k tomu měkký hadřík.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Fenomén Airbnb: I levné bydlení se vám může pořádně prodražit. Na co si dát pozor?

Fenomén Airbnb: I levné bydlení se vám může pořádně...

Navštivte nejkrásnější místa a zákoutí Krakova....

Deset nejúžasnějších muzeí na světě. Tip na podzimní...

Nezapomenutelný zážitek: Objevte kouzlo liduprázdné zěmě,...

Nádherná místa, kde se můžete koupat po celý rok. Zadarmo...

Prodlužte si léto. Krásné pláže, teplé moře i starověké...