Originální taburety ze starých gum, které zvládnete za jedno odpoledne

Ostatní 05. února 2018 | 17:07 — Marie Drahá
Většina kreativců nemá moc chuť tvořit se starými pneumatikami. Ale minimálně jedna věc je z nich skvělá: moderní taburety, které se hodí do bytu i na terasu. Vyjdou přitom mnohem levněji než v obchodě s nábytkem.
Další 2 fotografie v galerii
Kdo říká, že musíte nutně použít jednu barvu? / Pinterest

Taburet je praktický kus nábytku, který využijeme kdekoliv. Hodí se na sezení, odložení věcí a někdy poslouží i jako podnožka. Když si jej chceme ušít, spotřebujeme hodně materiálu, kterým ho chceme vycpat. U starých pneumatik tento problém odpadá. Konstrukci už máme. Pojďme si popsat, jak jednoduše moderní taburet vyrobit.

Co potřebujeme?

• Staré pneumatiky
• MDF desku (6 mm)
• Šrouby a vrtačku (šroubovák)
• Sisalové lano nebo šňůru
• Tavnou pistoli
• Lak, štětec

Postup:

Z desky vyřežeme kruh, který kopíruje průměr pneumatiky. Z jedné strany jej přišroubujeme ke gumě. Střed potřeme lepidlem z tavné pistole a přesně od něj začínáme motat a současně lepit kolečko. Jak se postupně zvětšuje, přidáváme lepidlo a pracujeme průběžně, dokud nemáme obmotanou celou desku.

Potom se můžeme vrhnout na bok pneumatiky, kterou obmotáváme podobným způsobem odspodu směrem nahoru. Na závěr přetřeme celý taburet lakem a zafixujeme. Tímto způsobem lze vyrobit taburetů hned několik, většinou nám přebývají gumy čtyři. Když dáme dva na sebe a doplníme ohebnou podložkou, vyrobíme originální křesílko. Jak si například vyrobit podložku do koupelny ze starých ručníků, vám poradíme zde.

Sisalem lze obmotat prakticky jakoukoliv starší věc, ať už je to kyblík nebo židle, a vypadá to zajímavě. Pokud si netroufnete s podobnými recyklacemi do interiéru, určitě se budou hodit minimálně na terasu nebo na balkon. Dejte jim druhou šanci.  

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jeviště Divadla Hybernia ovládl hvězdně obsazený muzikál Galileo

Jak doma uložit knížky originálně, vtipně a s nápadem

Chcete letos sklízet levanduli? Právě nastal čas na její...

Potřebujete snadno připevnit poličku? Zkuste ji jednoduše...

Chcete mít doma krásně kvetoucí orchideje? Za trochu péče...

Pořizujete si novou pánev? Myslete na to, na jakém sporáku ji...

Trávník potřebuje péči ještě před začátkem jara....

Zavřít reklamu