Vaše matrace bude zase jako nová. S těmito vychytávkami

Dům 03. února 2018 | 15:15 — Šárka Vondráčková
Děti, zvířata, ale i náš pot. To vše se časem podepisuje na našich matracích, které často bývají plné skvrn. Pokud se vám nechce po každé nové skvrně matraci celou vysvlékat, prát a pak zase potah složitě napínat zpět, zkuste tyto vychytávky, které hravě odstraní i opravdu odolné skvrny.
Další 4 fotografie v galerii
Není vždy nutné hned celou matraci vysvlékat / Shutterstock

V posteli každý z nás tráví podstatnou část života. A i když se ji snažíte udržet čistou, částečky odumřelé kůže, tělesné pachy či pot se mohou dostat až do matrace. Tam se také zachycuje i prach, a proto je dobré matraci občas pořádně pročistit.

Čas od času je vhodné vzít speciální prostředky nebo spotřebiče, které si poradí i s roztoči kvůli eliminaci možných alergenů. Ty se nenacházejí jenom v matracích, ale i v dalších místech vašeho domova. Více jsme o tomto tématu psali zde. Ale pokud potřebujete odstranit skvrnu, nevysvlékejte hned celou matraci, ale vyzkoušejte tyto dvě vychytávky.

Stará dobrá soda

Skvělým způsobem, jak se vypořádat se skvrnami, je využití jedlé sody. Zvládne to hravě každý. Nejprve celou matraci vysajte, abyste ji zbavili co největšího množství i těch nejmenších nečistot. Potom si vezměte síto s co nejmenšími otvory. Do něj vsypejte sodu a poprašte jí celou matraci. Pokud chcete, aby vám postel voněla, můžete přidat i pár kapek vonné silice. Nyní je však nutné, abyste nechali sodu působit několik hodin, nejlépe celý den. Potom už jenom sodu důkladně vysajte a můžete povlékat.

Domácí čistič

Skvěle na skvrny funguje i tato další vychytávka. Nachystejte si láhev s rozprašovačem, peroxid vodíku, jedlou sodu a tekuté mýdlo. A tyto ingredience všechny smícháme. Poměr je asi takový - na 200 ml peroxidu přidejte 3 lžíce sody a pár kapek mýdla. Nelekněte se, pokud směs začne pěnit. Následně už jen postříkejte matraci a nechte působit asi hodinu až dvě. Až matrace vyschne, vyluxujte ji. A máte hotovo. Tento čistič můžete použít také na čalounění nebo koberce.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Uplynulo 75 let od doby, kdy dopadly jaderné bomby na Hirošimu. Tehdy se navždy změnil svět

Pokud míříte k vodě, měli byste znát fígle, jak šikovně...

Vyžeňte pavouky z vašeho domu. Zaručené tipy, po kterých se...

I alergici si mohou dopřát polštáře a peřiny z peří....

Vyrobte si z rajčatových listů postřik proti mšicím....

Zalévání stromů. Mnoho lidí se při této zdánlivě...

Staré cihly nevozte na skládku, ještě vám mohou dobře...

Zavřít reklamu