Recyklujte PET lahve a vyrobte si z nich kouzelné květináče

Ostatní 21. ledna 2018 | 11:57 — Šárka Vondráčková
Bylinky, květiny, zelenina. To vše se dá dnes pěstovat prakticky celoročně. Pokud je zahradničení váš koníček, tak určitě také víte, jakou spoustu květináčů k tomu potřebujete. Ale proč donekonečna kupovat nové, když si můžete vyrobit vlastní, navíc z předmětů, které máte denně kolem sebe.
Další 2 fotografie v galerii
Ani vaše návštěva nepozná, že jde jen o obyčejné plastové lahve / Pinterest

PET lahve nás obklopují takřka denně. A obvykle končí v koších, ideálně na tříděný odpad. My vám ale v tuto chvíli představíme možnost, jak si tyto plastové lahve doma takzvaně recyklovat. Použijeme je totiž na výrobu květináčů. Zkuste ještě doma zapátrat po nějakém poškrábaném nebo nepoužitelném cédéčku a prakticky to je vše, co budete potřebovat. Tedy ještě maličkost - bez lepidla by to samozřejmě pohromadě nedrželo.

Jak na to

Jednodušší už to snad ani být nemůže. PET lahev si rozřízněte na dvě půlky. Obě můžete použít. Aby nebyly okraje tak nevzhledné a okousané, zkuste si s nimi trochu pohrát a dát jim trochu zdobnější vzhled. Můžete je například obstříhat do vlnek nebo jiných tvarů. Tohle už je na vaši fantazii. Nicméně v tu chvíli už máte jeden květináč hotový. A to z té poloviny lahve, která má dno. A co s teď s tou druhou půlkou? I to je velice jednoduché. Vezměte si staré CD a na něj postavte druhou část petky vrškem dolů. Ten předtím potřete lepidlem nebo naneste trochu tavící hmoty z pistole. Pak přilepte k cédéčku. A je opět hotovo.

Tip na závěr

Pokud chcete své květináče vylepšit, vezměte si barevný lak, kterým hotový výrobek přestříkáte. A po zaschnutí můžete sázet. Třeba zrovna voňavé bylinky, které můžete pěstovat i v zimě za oknem. Taková meduňka je výborná při chřipce a nachlazení. Nejenom o ní, ale i o dalších bylinkách, které si můžete pěstovat celoročně, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

NASA odstartovala průlomovou misi. Sonda Parker míří vstříc slunečnímu žáru

Vyrobte si své vlastní hnojivo. Poradíme vám, jak na to

Změňte si barvu hortenzie na přání, třeba pomocí alobalu a...

Padají vám větve pod tíhou plodů k zemi? Poradíme, co...

Chystáte se na kolo se svým psem? Máme pro vás pár dobrých...

Váš gril bude zářit čistotou. Máme pro vás tip, jak ho...

Je vám horko? Vyrobte si vlastní klimatizaci, která skutečně...