Ještě nemáte boby a sáňky? Poradíme vám, jak vybrat ty správné

Ostatní 20. ledna 2018 | 13:34 — Šárka Vondráčková
Konečně napadlo. Takže děti se mohou vrhnout do zimních radovánek, včetně stavění sněhuláků, bobování a sáňkování. Pokud zrovna přemýšlíte nad tím, že své ratolesti pořídíte právě boby nebo sáňky, poradíme vám, na co se při koupi bobů a saní zaměřit.
Dalších 5 fotografií v galerii
Děti bobování i sáňkování milují / Pixabay

Hlavním aspektem při rozhodování je ten, pro koho sáně nebo boby vybíráme, o jakou věkovou skupinu se jedná, jaké mají splňovat dispozice a požadavky. Jde také o nezávadnost materiálu, stabilitu a nosnost, která bude vyhovující a dostačující i pro rodiče, kteří budou se svými dětmi provoz sáněk nebo bobů sdílet. Je toho hodně, že? Nebojte, za chvíli se v tom vyznáte.

Pro nejmladší ohrádku

Čím menší dítě, tím větší nutnost ohrádky a bezpečnostních pásů. V tomto případě jsou ideální volbou saně. Dnes se dají koupit jak klasické saně, tak i speciální, které jsou vybavené ohrádkou a delším madlem pro pohodlné ovládání. Některé jsou opatřené dokonce i stříškou, takže během zimy výborně kompenzují kočárek. 

Není bob jako bob

I při výběru bobů berte v potaz věk dítěte. Všeobecně na boby můžeme vzít i miminko kolem jednoho roku. Musíme ale vždycky dbát na jeho bezpečí. Boby nesmí mít žádné ostré hrany, měly by být z mrazuvzdorného materiálu a sedátko by mělo být výše nad zemí, případně i tepelně izolované. Ideálně by měly být vybaveny opěrkou zad a také bezpečnostními pásy. I boby nám mohou usnadnit třeba zimní procházky, kdy se nemusíme po sněhu dřít s kočárkem, ale teple oblečené děcko posadíme na boby. Stejně jako u sáněk, mohou být součástí bobů pro nejmenší i madla na tlačení, abychom měli dítě pořád na očích. Pro větší děti už můžete volit boby s nějakou vychytávkou, třeba volantem nebo všelijaké sáňkovací talíře, lopaty, pekáče a kluzáky. Prostě něco, co je pobaví a stane se prostředkem hry na sněhu. Bob by měl být vybaven brzdou, nejlépe po obou stranách, která snižuje rychlost.

Tip na závěr

Určitě si k saním i bobům pořiďte univerzální vak, který zajistí malým dětem ochranu před zimou a vlhkem. Výhodný je z nylonové tkaniny, která nepropouští vlhkost, zabraňuje prochladnutí a udrží uvnitř vaku teplotu. A až přijdete s dětmi vymrzlí domů, dejte si určitě něco na posílení imunity. Vyzkoušejte třeba domácí česnekový sirup. Recpet na jeho přípravu i o jeho zázračných účincích jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Heidi Janků se na dovolené v Beskydech: Nenalíčená a v gumákách

Vyrobte si své vlastní hnojivo. Poradíme vám, jak na to

Změňte si barvu hortenzie na přání, třeba pomocí alobalu a...

Padají vám větve pod tíhou plodů k zemi? Poradíme, co...

Chystáte se na kolo se svým psem? Máme pro vás pár dobrých...

Váš gril bude zářit čistotou. Máme pro vás tip, jak ho...

Je vám horko? Vyrobte si vlastní klimatizaci, která skutečně...