Děti milují bunkry a schovky. Vytvořte jim vlastní domek v jejich pokoji

Dům 01. dubna 2020 | 16:48 — Helena Malá
Snad každé dítě miluje nejrůznější bunkry a schovky, kde se může ukrýt před okolním světem. Dopřejte jim tuto radost i v jejich vlastním pokoji a postavte jim domek, ve kterém mohou spát, ale také si hrát. Výhodou je, že tyto domky lze postavit nejen ve velké místnosti, ale i v malém pokojíčku.
Dalších 6 fotografií v galerii
Děti obytné domečky milují / Pinterest

I dospělí čas od času potřebují najít místo, kde naberou nové síly. A u dětí to platí dvojnásob, i proto se jim opravdu zavděčíte, když jim takový kout v jejich pokoji vytvoříte. A pokud budete chtít, může se taková dětská "zašívárna" stát i vysloveně designovým kouskem a dominantou pokoje. Řeč je o obytném domečku.

Zapojte fantazii

Obytný domeček může mít mnoho podob a vždy je třeba se přizpůsobit vašim možnostem, a to jak finančním, tak prostorovým. Dobrou zprávou je, že domek lze postavit i v opravdu miniaturním pokojíčku, nemusí totiž zabrat o moc více prostoru než klasická postel.

K dostání jsou už hotové domečky, ale rozhodně nejde o levnou záležitost. Pokud jste ale zruční nebo máte v okolí šikovného truhláře, pořídíte domeček za zlomek ceny.

Dřevo vede

Nejčastěji se domečky vyrábějí ze dřeva. Někdy lze sestavu vytvořit i pomocí nábytku na míru a případně rozličných textilií. Dřevo ale vypadá stylově, působí teplým dojmem a je příjemné nejen na pohled, ale i na dotek.

Nábytek z masivu už dávno nemusí být jen v klasickém přírodním provedení, můžete jej ozvláštnit různými odstíny. Dřevěný nábytek je také velmi pevný a odolá tak bez větších problémů i dětskému řádění. Pokud ale hledáte ekonomicky úspornější variantu, postavte dětem v pokojíku jednoduché indiánské teepee, návod, jak jej vyrobit, najdete v našem článku zde.

Myslete na zdraví dětí

Pokud se rozhodnete dřevěný nábytek natřít, nezapomeňte při výběru barev myslet na zdraví svých nejmenších. Děti v nestřežený okamžik mohou začít dřevěný nábytek okusovat. A proto je nutné, aby nátěry splňovaly velice přísné normy na obsah škodlivých látek.

V celé Evropě je uznávána evropská norma EN 71 pro povrchovou úpravu hraček. A právě tuto normu musí splnit a nechat pravidelně ověřovat každý výrobce barev, který dodává barvy výrobcům hraček a dětského nábytku. Jak by mohl dětský obytný domeček vypadat, se můžete podívat v naší fotogalerii pod článkem.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující dovolenou

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Poznejte unikátní evropské území ležící na území...

Zavřít reklamu