Zbyly vám ojeté pneumatiky po zimě? Udělejte si z nich krásné jezírko

Zahrada 03. května 2018 | 13:47 — Šárka Vondráčková
Chcete mít na zahradě jezírko, ale nemáte na něj dost peněz? Můžete jej mít, a to prakticky zadarmo. Jediné, co potřebujete, je sehnat si vyřazenou pneumatiku. A to určitě nebude žádný problém.
Dalších 5 fotografií v galerii
Využijte starou pneumatiku, kterou byste jinak vyhodili / Shutterstock

Starou odloženou pneumatiku lze zrecyklovat mnoha způsoby. Můžete v ní udělat pískoviště, houpačku pro děti nebo květinový záhon. Ale můžete si z ní vyrobit i jezírko. Není to vůbec složité. A navíc žádnou vaši návštěvu ani nenapadne, co se pod vodou skrývá.

Vhodné místo

Než začnete, vyberte pro své jezírko vhodné stanoviště. Musí být na pomezí stínu a plného slunce. Rozhodně ho nedělejte pod opadavými stromy, protože byste nedělali nic jiného, než běhali se síťkou. Pamatujte na malý spád k místu, kam bude moct odtékat voda, když do jezírka naprší. Pak můžete začít s výstavbou.

Potřebujete

  • starou pneumatiku, ale může jich být i víc
  • písek
  • netkanou textilii
  • fólii
  • kameny na obložení pneumatiky

Vykopejte jámu

Ze všeho nejdřív vykopejte jámu tak velikou, aby se do ní pneumatika vešla celá, a hlubokou tak, aby byla zarovno s povrchem. Dbejte na to, aby byl jeden okraj mírně níž, aby měla kudy odtékat přebytečná voda.

Písek a fólie

Jámu vysypejte pískem a vložte dovnitř pneumatiku. Na upěchovaný písek dejte netkanou textilii a na ni položte fólii. Tu si nejprve dobře rozměřte. Je potřeba, aby byla větší než pneumatika. Dobře fólií vyložte celý prostor a zahrňte ji za pneumatiku. A jezírko je hotové.

Napusťte vodu

Okraje pneumatiky ještě obložte kameny, vysaďte tam rostliny, například pryskyřníky nebo bohyšku. Pak už jenom napusťte vodu. A jestli si chcete jezírko něčím ozvláštnit, můžete si do něj dát fontánku se solární pumpou. Výhoda je, že nepotřebujete přívod elektřiny. Šikovný je třeba solární ostrůvek, který se položí na vodní hladinu, a když svítí slunce, začne pumpa vést vodu.

Tip na závěr

Z pneumatik si můžete vytvořit hned několik jezírek nebo si z nich udělat i kaskádu s vodopádem. Záleží to jenom na vás a na prostoru, který máte k dispozici. A po práci na zahradě není nic lepšího, než si dát osvěžující sprchu. Co si tak vyrobit solární? Není to nic složitého. Návod, jak na to, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Alec Baldwin se pochlubili fotkou svého novorozeného syna. V šedesáti se stal pětinásobným otcem!

Tento plevel už víckrát nevyhodíte. Bršlice neboli kozí...

Vosy k vám letos nezavítají, když na ně použijete pár...

Pěstujte si hrášek po celou sezonu. Poradíme vám, jak na to

Lekníny nepatří jenom na zámek. Můžete je mít třeba i na...

Úžasné využití laku na nehty v domácnosti. Díky němu...

Hledáte startovací zvíře pro vaše děti? Pořiďte jim...