Zrecyklujte staré šaty nebo tričko. Poradíme vám super techniku

Ostatní 04. června 2018 | 11:01 — Šárka Vondráčková
Jestli máte doma malou fintivou princeznu, kterou už omrzely její kdysi oblíbené šaty, zkuste jí je vylepšit tím, že z nich uděláte omalovánku. Stačí vám k tomu fixy a žehlička.
Další 3 fotografie v galerii
Staré šaty nebo tričko se mohou stát na chvíli omalovánkou / Pinterest

Zabavit děti bývá někdy skutečně těžký oříšek. A obvykle hodně zafunguje malování. Jednak v nich rozvíjí fantazii a také si tím procvičují jemnou motoriku. A když navíc dítěti nabídnete, že si může „pomalovat“ své tričko nebo šaty, bude z toho doslova nadšené.

Ze starého nové

Vytáhněte ze skříně barevné tričko nebo jiný kus oděvu, které má bílý potisk. Ale klidně můžete zvolit i oděv bez nich a namalovat si na něj svůj vlastní motiv.

Dále potřebujete

  • fixy na textil
  • perličky, flitry a jiné drobné dekorace
  • nepropustnou podložku
  • žehličku

Před použitím vyprat

Před malováním je potřeba zvolený oděv vyprat a důkladně vymáchat. Nepoužívejte žádnou aviváž a ani škrob. Pak si sežeňte nepropustnou podložku, kterou dáte dovnitř oděvu. Jednak se vám bude lépe pracovat a hlavně nehrozí, že by barvy prosákly na zadní stranu.

Nechejte to na dětech

Pokud máte oděv s potiskem, pak mohou děti jednoduše začít s jeho vymalováváním, stejně jako by kreslily omalovánku. U triček bez potisku jim můžete nejprve předkreslit vhodný motiv a pak už to nechejte na nich, jak si obrázek dále vymalují.

Barvy zažehlete

Barvy je potřeba ještě zažehlit. Nastavte si teplotu na žehličce nejvýš, jaký snese tkanina a nejlépe přes savý papír nebo přes savou látku přežehlete. Oděv si klidně ještě můžete přizdobit různými barevnými korálky nebo flitry. To už záleží jenom na vás a vašich malých výtvarnících. Druhý den již můžete oděv vyprat. Podobně jednoduchým způsobem si můžete oživit i vaše tenisky. Více o tomto nápadu jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Šťastný Leoš Mareš: Splnil se mu velký sen!

Chcete mít letos krásné fuchsie? Dodržujte tato pravidla

Ze starých žaluzií nové? Je to hračka

Máte doma staré židle na vyhození? Vyrobte si z nich krásnou...

Využijte zbytky zeleniny a vypěstujte si z nich třeba novou...

Nadopujte své domácí květiny a pokvetou vám jedna báseň....

Vypěstujte si doma svou vlastní cibuli. Stačí vám k tomu PET...