Přeneste jednoduchým trikem fotografii na triko nebo třeba polštář. Získáte originální dárek

Ostatní 29. dubna 2018 | 12:48 — Šárka Vondráčková
Chtěli byste někomu věnovat dárek v podobě trika se zajímavou fotografií? Už nemusíte kvůli tomu utrácet stovky korun v kopírovacích centrech. Tento nápad si hravě uděláte i sami doma.
Dalších 5 fotografií v galerii
Co si tak vyrobit originální polštář s motivem vašeho dítěte? / Pinterest

Tento nápad můžete použít nejenom pro obdarování svých známých, ale například i pro oživení svého šatníku. Není nic jednoduššího než si vybrat zajímavou fotografii a tu si přenést na staré nudné triko, šaty nebo třeba polštář či látkovou kabelku. Je to opravdu jednoduché a nepotřebujete k tomu ani zažehlovací papír. Jak na to?

Vytisknout a přenést

V první řadě si vyberte vhodný motiv. Nemusí jít nutně o vaše fotografie. Použít můžete prakticky jakýkoliv obrázek, který vás zaujal v novinách nebo časopisu.

Dále potřebujete

  • Liquitex gel medium (používá se jako lepidlo na koláže nebo jako zpevňující vrstva na plátno pod akrylové barvy)
  • štětec
  • sprej s vodou

Postup

Pokud budete přenášet fotografii, nejprve si ji vytiskněte na laserové tiskárně. Jestli jste si vybrali obrázek z časopisu nebo novin, pečlivě si jej vystřihněte. Obrázek natřete pomocí štětce gelem, a to přes lícovou stranu. Touto stranou pak obrázek přitiskněte na látku a nechejte přes noc uschnout. Ideálně, pokud to bude čtyřiadvacet hodin. Po uplynutí tohoto času si vezměte sprej s vodou a celý obrázek jemně navlhčete. Nakonec prstem jemně mněte obrázek, dokud se papír neoloupe a vy neuvidíte vaši přenesenou fotografii na látce. A je hotovo.

Rada na závěr

Vzhledem k tomu, že učený z nebe nespadl, raději si udělejte testovací kus z jiné fotky a tu přeneste nejprve na kus látky. Jakmile zjistíte, jak to funguje, pak se můžete vrhnout do přetisku naostro. Máte doma spoustu fotek a nevíte co s nimi? Vytvořte si originální nástěnku. Návod, jak na to, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Na mnoha místech v ČR se testují nejzajímavější Peugeoty, včetně atraktivních GTi

Tento plevel už víckrát nevyhodíte. Bršlice neboli kozí...

Vosy k vám letos nezavítají, když na ně použijete pár...

Pěstujte si hrášek po celou sezonu. Poradíme vám, jak na to

Lekníny nepatří jenom na zámek. Můžete je mít třeba i na...

Úžasné využití laku na nehty v domácnosti. Díky němu...

Hledáte startovací zvíře pro vaše děti? Pořiďte jim...