Vyrobte si s dětmi domácí žvýkačku, bez éček a chemikálií. Je to snadné a bezva zábava

Ostatní 08. dubna 2018 | 13:01 — Šárka Vondráčková
Děti milují žvýkačky. Tak proč jim neudělat domácí? Jejich výroba je zábavná. Navíc to není vůbec těžké. Potřebujete k tomu jen pár ingrediencí a za chvíli máte hotovo.
Další 4 fotografie v galerii
Domácí žvýkačka chutná stejně jako kupovaná / Pixabay

Žvýkačky mají rády nejenom děti, ale i řada dospělých. Ale proč utrácet zbytečně peníze za „éčkama“ prolezlé žvýkací gumy, když si je můžete hravě vyrobit doma. Jejich hlavní výhodou je fakt, že přesně víte, z čeho se skládají. Tak pojďme na to.

Zábava pro děti

Před samotnou výrobou si však budete muset pořídit některé suroviny. Protože ty nemá zrovna každý doma po ruce. Ale do výroby se už klidně pusťte s dětmi, díky čemuž to bude rázem větší zábava.

Potřebujete

  • 57 g gumové hmoty (seženete v cukrářských potřebách)
  • 57 g kukuřičného sirupu
  • 1 hrnek moučkového cukru
  • 2 - 10 lžiček barevného želé v prášku

Postup

Nalijte si do hrníčku kukuřičný sirup a postavte ho do hrnce s vodní lázní. Sirup lehce zahřejte, aby trochu povolil, a pak jej přelijte do misky s gumovou hmotou. Vše promíchejte tak, až se obě suroviny spojí a přidejte barevné želé. Jeho množství závisí na tom, jak moc barevnou žvýkačku chcete mít. Čím ho bude víc, tím bude barva výraznější. Směs potom vylijte do moučkového cukru, který si předtím vysypte na vál nebo na pracovní desku. Cukr potom rukama zapracujte dobře do hmoty.

Může to chvíli trvat, ale mějte trpělivost a směs zpracovávejte až do chvíle, dokud vám nevznikne kompaktní hmota. Pak vyválejte z hmoty placku nebo válečky a nařežte na požadované tvary. Po nakrájení nechte pár minut odpočinout a pak už můžete žvýkat bez přestání a udělat si třeba závody o největší bublinu. Podobnou zábavu si můžete užít i při výrobě domácího bublifuku. Návod na jeho výrobu jsme psali zde

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Večerní oblohu rozzáří meteoritický roj Lyridy. Je pozůstatkem komety

Děti milují sliz. Tak proč jim ho jednoduše nevyrobit i doma?...

Vyrobte si domácí papír. Je to velice jednoduché a navíc to...

Sadíte mrkev? A co takhle fialovou nebo žlutou? Jsou krásné a...

Udělejte si jednoduchým způsobem malý domácí gril. Z...

Vyrobte si netradiční závěsné květináče. Poslouží i...

Zrecyklujte starou dětskou postýlku a vyrobte dětem třeba...