Udělejte dětem radost. Vyrobte jim domácí bublifuk

Ostatní 29. března 2018 | 12:56 — Šárka Vondráčková
Bublifuk je úžasná hračka pro děti, která je dokáže zabavit na dlouhé desítky minut. A pokud je vaše dítko do této činnosti doslova „zažrané“, tak se vám zřejmě často stává, že musíte doplňovat zásoby. Máme pro vás návod, jak si bublifuk vyrobit doma.
Další 3 fotografie v galerii
Děti se dokáží bublifukem zabavit na dlouhé desítky minut / Shutterstock

Ano, bublifuky sice nejsou drahou záležitostí, stojí pár desítek korun, ale ne vždy máte možnost jít a koupit ho prakticky hned. Tak proč si neušetřit nejenom trochu peněz, ale i čas běháním do obchodu pro nové a nové náplně, když si můžete jednoduše vyrobit klidně litry bublifuku, navíc stejně kvalitního, jako je v kupovaných flakonech.

Vhodné suroviny

K výrobě by se neměla používat obyčejná voda z kohoutku, pokud není měkká. Protože jinak budou bubliny praskat. Takže nejlépe uděláte, když si pořídíte destilovanou vodu. Stejně tak si pořiďte obyčejný přípravek na mytí nádobí. Vyhněte se těm, které mají označení super, extra a podobně. Další složkou potřebnou pro výrobu bublin je glycerin. Prodává se v lékárnách pod názvem Glycerol 85 %. Glycerin působí ve směsi jako komponent zvyšující povrchovou soudržnost tekutiny.

Poměr složek

  • 10 dílů destilované vody
  • 3 díly saponátu
  • 1 díl glycerinu

Zamíchat a zahřát

Začněte nejprve vodou, do ní přimíchejte saponát a na závěr glycerin. Směs dobře promíchejte a aby se složky ještě lépe spojily, zahřejte ji na asi na 80 °C. Potom ji nalijte do uzavíratelné, ale pečlivě umyté, nádoby. Bublifuk dejte do lednice, kde jej můžete skladovat i měsíc. Hodit se vám může třeba i na dětskou párty. A k ní patří i balonky a výzdoba z nich. Tipy na to, co vše se z balonků dá udělat, jsme psali zde

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ze Spojených států přišla smutná zpráva: Zemřel Miloš Forman

Děti milují sliz. Tak proč jim ho jednoduše nevyrobit i doma?...

Vyrobte si domácí papír. Je to velice jednoduché a navíc to...

Sadíte mrkev? A co takhle fialovou nebo žlutou? Jsou krásné a...

Udělejte si jednoduchým způsobem malý domácí gril. Z...

Vyrobte si netradiční závěsné květináče. Poslouží i...

Zrecyklujte starou dětskou postýlku a vyrobte dětem třeba...