Vyrobte si originální obrazce z papírových ruliček. Přinášíme vám inspiraci

Ostatní 07. března 2018 | 12:52 — Šárka Vondráčková
Papírové ruličky od toaletních papírů nebo kuchyňských utěrek se dají využít mnoha dalšími způsoby. Možná by vás ale nenapadlo, že se z nich dají vytvořit i překrásné obrazy nebo dekorace na vaši stěnu či dveře. A opět je to nápad za pár korun.
Další 4 fotografie v galerii
Z ruliček se dá udělat celá řada věcí / Pinterest

Z ruliček se dá udělat celá řada věcí. Od zvířátek na hraní pro děti, po stojánky na tužky či šperky až třeba po malou dárkovou krabičku. My vám ale představíme nápad, jak lze z tohoto kousku papíru udělat obraz, který bude skutečnou ozdobou vašeho interiéru.

Papírový obraz

Výroba obrazů není zrovna jednoduchá, ale na druhou stranu ze svého vlastního výtvoru budete mít mnohem větší radost. A hlavně, až se vám tento obraz omrzí, tak jej s klidným svědomím můžete vyhodit, aniž byste museli litovat vyhozených peněz.

Co budete potřebovat

  • roličky z kuchyňských utěrek nebo toaletního papíru
  • rám
  • nůžky
  • tavnou pistoli
  • tempery, barvy či spreje

Postup

Roličky podélně rozstřihněte a pak z nich stříhejte asi centimetr široké pásky. Ty na jednom konci zmáčkněte tak, aby se nahoře vytvořila špička. Druhý konec slepte tavnou pistolí. Jednotlivé díly můžete barvit temperami nebo vodou ředitelnými barvami, ale i barevnými spreji. Pak k sobě slepujte jednotlivé díly a vytvářejte z nich květy nebo jiné obrazce. Jednotlivé pásky můžete stříhat na různé délky nebo šířky a různě je i tvarovat, abyste docílili vysněného vzoru. Obrazec postupně nalepujte do rámu. Dekorovat jej můžete i různě barvenými korálky nebo perličkami. Záleží to jenom na vaší fantazii. Po zaschnutí můžete svůj nový obraz pověsit na stěnu.

Tip na jarní věnec

Vzhledem k tomu, že se pomalu, ale jistě blíží jaro, můžete si z ruliček vyrobit i jarní věnec. Princip je prakticky stejný. Opět si ruličku nastříhejte na centimetr široké pásky, vytvořte z nich okvětní lítky. Ty slepujte postupně k sobě do tvaru věnce. Po zaschnutí jej ozdobte různými stuhami nebo jinými jarními dekoracemi, například květinami, motýlky nebo beruškami. Krásné dekorace si můžete vyrobit například i z papírových kartonů od vajíček. Více o tomto nápadu jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Geneticky upravené mořské řasy mají velmi zajímavou vlastnost. Mohou se stát palivem budoucnosti

Nevíte, kam s dětskými výtvory? Udělejte si z nich...

Nechejte rozkvést skořápky vajec a kochejte se nádhernou...

Neseďte za kamny, vaše zahradní nástroje volají po...

Chcete si pořídit psa z útulku? Máme pro vás tipy, jak si co...

Vytvořte si nový jídelní servis. Potřebujete k tomu pouze...

Úžasný způsob impregnace bot, kterým neprojde jediná kapka...