Zrecyklujte polámané voskovky a udělejte dětem duhové pastelky

Ostatní 22. února 2018 | 13:12 — Šárka Vondráčková
Také se vám doma povaluje spousta polámaných voskovek a nevíte, co s nimi dál? Máme pro vás tip, jak je znovu "oživit" a udělat z nich dětem kouzelné originální pastelky.
Dalších 5 fotografií v galerii
Polámané voskovky nevyhazujte, dají se znovu recyklovat / Shutterstock

Spousta z nás udělá se zbytky voskovek jedno. Prostě je vyhodí. Přitom je to škoda. Tyto pastelky se dají znovu využít a dát dohromady. Navíc vám při této činnosti mohou pomoci i vaše děti. Ty navíc získají zcela nové a originální malovací potřeby.

Silikon nebo formy na pracny

V první řadě potřebujete silikonovou formu. Na trhu je jich celá řada a použít můžete buď na mufiny nebo čokoládu. I motiv si můžete zvolit jaký chcete. Radost udělají srdíčka nebo i motýlci. Při jejím výběru vám mohou pomoci děti, které si samy řeknou, jaký tvar by jejich nové pastelky měly mít. Pokud nemáte silikon v lásce, tak vám bohatě stačí i formičky na cukroví, třeba na pracny.

Lámejte a krájejte

Společně si sedněte ke stolku. Voskovky roztřiďte podle barev a sundejte z nich všechny zbytky papírových obalů. Pak je všechny pořádně rozlámejte (tato činnost bude vaše ratolesti určitě bavit). Větší kusy můžete i rozkrájet. Silikonové formičky naplňte kousky voskovek a vložte je do předehřáté trouby rozpustit. Stačí pouhých 5 minut na 180 stupňů Celsia. Nakonec je nechte na studeném místě ztuhnout, ideálně v mrazáku. Potom už je jen vyloupejte a můžete začít malovat.

Tip na duhové malování

Formičky nemusíte vyplňovat jen stejnými barvami. Nechejte děti, ať rozvinou svou fantazii a samy si namíchají různé odstíny. Vzniknou tak opravdu originální duhové voskovky a děti z nich budou mít určitě velikou radost. A pokud máte chuť a čas, udělejte dětem i domácí vodové barvy, které jsou naprosto ekologické. Návod na jejich výrobu jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Krvavý rituál v Mexico City: Vydejte se po stopách děsivého zasvěcování aztéckého chrámu

Krvavý rituál v Mexico City: Vydejte se po stopách děsivého...

Čas dovolených se blíží: Víte, jak připravit děti na...

Levné cestování je v kurzu. Nabízíme pár tipů pro...

Pojedete na dovolenou po Evropě autem? Podívejte se, kolik vás...

Nekonečná měsíční krajina nabízí krásy, které nikde...

Kam na dovolenou s dětmi? I při cestování po Čechách...