Kytice plná růží, kterou zvládnete sami. Neuvěříte, z čeho je vyrobená

Ostatní 30. ledna 2018 | 09:55 — Marie Drahá
Živé květy jsou v zimě drahé, umělé vypadají kýčovitě. Parádu přitom dokážou udělat i doma vyrobené a s prakticky nulovými náklady. Ptáte se jak? Příště zkrátka nevyhazujte kartony od vajíček.
Další 4 fotografie v galerii
Na dekorování využijte barvy podle vlastního vkusu / Pinterest

Vajíčka jíme skoro všichni, takže o nákladech navíc se hovořit určitě nedá. Koupit se dají po šesti, deseti i třicetikusových baleních. Na výrobu růží se přitom hodí jakékoliv. Pokud si budete chtít skutečně vyhrát, pořiďte si barvu. Ale není nutná. Růže z papíru vypadají originálně jen tak.

Co potřebujete?

• Plata od vajíček (menší i větší)
• Ostré nůžky
• Tavnou pistoli
• Akrylovou barvu (libovolně)

Postup:

Jako první si nastříháte jednotlivé kalíšky. Každý z nich nastřihnete na čtyři dílky a ty začnete nůžkami zaoblovat. Na jednu růži jsou potřeba tři kalíšky, na menší poupátka postačí dvě. Vypadá lépe, když jednotlivé vrstvy odstupňujete na menší, střední a největší velikost. V této chvíli záleží na tom, jestli chcete ponechat růže v barvě kartonu, nebo je přetřít barvou. Pokud je chcete barevné, natřete je právě teď, a to z obou stran. Jakmile zaschnou, naskládejte je do sebe a slepte tavnou pistolí. Pohrát si můžete i s jednotlivými lístečky, které ohnete víc ven, nebo naopak dovnitř.

Tímto způsobem lze vyrobit různé velikosti i tvary růžiček. Stačí jich vyrobit několik a práce se stane rutinou. Pozor, při natření barvou je karton tvrdší, takže někdy má tendence se lámat. Není však nic jednoduššího, než zlomy na hotové růži znovu přetřít. Hotové růže lze dekorovat jednotlivě, například na dozdobení fotorámečků, nebo v celých kyticích. V tom případě propíchnete střed každé květiny tenkým drátkem, který supluje stonek. Zakončit jej můžete třeba ozdobným korálkem. Jak využít ruličky toaletního papíru zjistíte zde.

Náš tip:

Z hotových růží lze udělat i nádherný věnec na dveře. Tavnou pistolí je připevníte na libovolný tvar, případně dozdobíte. Krásně vypadá čistě jednoduchý v jedné barvě. Lepší však je umístit jej v domě, než na venkovních dveřích. Přece jen je to papír.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci získali další důkazy o existenci deváté planety v naší soustavě. Může být desetkrát hmotnější než Země

Chcete mít bohatou úrodu rajčat? Pověste je "hlavou" dolů

Nepořádek v zásuvkách? Vyrobte si jednoduchý pořadač a...

Obyčejné ořezávátko na tužky a větve. Během chvíle vám...

Zbavte se otravného mechu a plevele z vaší zámkové dlažby...

Zapomeňte na chemii. Udělejte si svůj vlastní difuzér

Tento plevel už víckrát nevyhodíte. Bršlice neboli kozí...