Buďte originální! Staré ručníky zužitkujte po novém v koupelně, v ložnici i na cestách

Ostatní 28. prosince 2017 | 09:02 — Marie Drahá
Stane se, že se ručník zapere, zůstane na něm flek, nebo se na něm zkrátka podepíše zub času a v koupelně na věšáku ho už nechceme. Co s ním? Většinou z něj uděláme starý hadr. Ale co takhle zkusit si z něj vyrobit předložku do koupelny, šperkovnici nebo cestovní pouzdro? Snadná je i hračka pro domácího mazlíčka.
Dalších 6 fotografií v galerii
Jednoduché pouzdro na hygienu se hodí do koupelny i na cesty / Pinterest

Originálním nápadům, které zvládne prakticky kdokoliv, nevadí stáří textilií a v některých případech ani jejich vzhled. Zjistíte, že výběr barev nebo kvality je pouze estetickou záležitostí. A že je recyklace ručníků tak jednoduchá, že budete litovat, že jste s ní nezačali dřív.

Kobereček nebo předložka

Vedle hadru na zem jde snad o nejčastější způsob, jak využít použité ručníky. Vezměte si tři staré kusy a nastříhejte je na proužky tři až čtyři centimetry široké. Stříhejte podél delší strany. Tři různé proužky nahoře sešijte ručně nebo na stroji a splétejte cop. Jak budete téměř na konci, přišijte si na jednotlivé konce proužků další tři ve stejné barvě. A pokračujte ve stejném duchu, než použijete všechny. Pořádně utahujte, ať jsou copy stejně utáhlé a nerozjedou se. Horší stranu ručníku zkuste dávat vždycky zespod. Nakonec dlouhatánský cop zamotáte do šneka a vznikne kulatá plocha. Jednotlivé pruhy mezi sebou prošijete, aby držely pospolu, a je hotovo!

Šperkovnice

Připravte si hezkou nízkou krabičku, do které byste rádi ukládali naušnice nebo prstýnky, a jeden starý ručník. Tentokrát jej nastříhejte na proužky stejně široké, jako je šířka krabičky. Motejte do ruliček a jimi krabičku postupně vyskládejte. Ruličky překryjte přesným kusem ručníku, jako je krabička, a prstem zkopírujte záhyby. Do nich pak uložte své šperky. Co se starými knihami si přečtěte zde.

Pouzdro na hygienu

Starý ručník přehněte ze dvou třetin a boky sešijte. Kratší část si rozdělte do několika bloků a rovněž sešijte s delší částí. Je hotovo. Do boxu lze ukládat kartáčky, pasty, hřebeny, případně jiné kosmetické přípravky. Pokud přidáte ručníku uši, můžete pouzdro zavěsit v koupelně na háčky. Jestli jej opatříte jedním větším uchem na straně, na cesty smotáte a uchem zafixujete.

Hadr na metlu

Hadr ze starého ručníku na podlahu dělá většina, minimálně na chalupu. Použít jej lze také na umývací metlu. Stačí jen vystřihnout do požadovaného tvaru a našít suché zipsy, aby na metle hezky držely.

Hračka pro mazlíčka

Ručníky nebo jakékoliv starší hadry spletete do tlustého copu a na každém konci zavážete. Uvidíte, jak hezky si s takhle jednoduchou hračkou váš domácí mazlíček vyhraje! A nemusíte ani utrácet.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Plánujete cestu po Evropě? Víme kde nejvýhodněji natankovat

Plánujete cestu po Evropě? Víme kde nejvýhodněji natankovat

Nejvíce druhů opic na světě, nejkrásnější pláž,...

Krvavý rituál v Mexico City: Vydejte se po stopách děsivého...

Čas dovolených se blíží: Víte, jak připravit děti na...

Levné cestování je v kurzu. Nabízíme pár tipů pro...

Pojedete na dovolenou po Evropě autem? Podívejte se, kolik vás...