Originální tipy, jak jednoduše využít ruličky z toaletního papíru

Ostatní 22. prosince 2017 | 15:36 — Marie Drahá
Nejčastěji končí v pytli s tříděným odpadem nebo v kotli. Ruličky z toaletního papíru jsou přitom skvělým výrobním materiálem! Na Vánoce obzvlášť. Během chvilky si z nich vytvoříte hvězdice, skvěle poslouží i jako obal na ubrousky nebo držák na pečící papír.
Dalších 8 fotografií v galerii
Dekorace na zeď. Poznali byste, z čeho je vyrobená? / Pinterest

Vánoční hvězda

Základní motivy jsou nenáročné a zvládnou je dokonce i děti. Prázdnou ruličku splasknete a nastříháte na stejně tenké proužky. Jednotlivé cípy mohou tvořit části hvězdice nebo květiny. Jdou lehce tvarovat, takže záleží, jak moc je necháte roztažené. Pak už jen slepíte k sobě a máte požadovaný motiv. Nevypadá špatně ani v barvě ruličky, ale než jej dáte dohromady, můžete si jednotlivé kousky nalíčit barvou nebo sprejem. Na Vánoce klidně zlatou.

Motivy zkuste zavěsit na stromek nebo si jimi vyzdobte byt. Vyzkoušet můžete i složitější a ozdobnější. Inspirace na internetu je víc než dost a některé dekorace lze považovat za hotová umělecké díla. A nejsou ani tak složitá, jak na první pohled vypadají. Z ruliček se vyrábí například i krásný věnec na dveře nebo zimní vločky. Originální nápady na krásné vánoční ozdoby a dekorace najdete také zde.

Na sváteční tabuli

Během roku je pravidelně nepoužíváme, ale na svátečním stole by látkové ubrousky neměly chybět. Nemusíte je svazovat mašličkou nebo provázkem. Můžete je protáhnout do poloviny nebo čtvrtiny ruličky od toaletního papíru a tím je zajistíte. V tomto případě bude ale vypadat lépe, když papír nějakým způsobem „opracujete“. Ať už celistvou barvou nebo vlastními motivy. Na ruličky lze i přilepit drobnou dekoraci. Pozná někdo, že má na stole věc, která byla předtím na záchodě?

Pojistka papíru

Když ruličky z toaletního papíru rozříznete, snadno s nimi zajistíte papír na pečení nebo balicí papír na dárky. Nebudou se vám věčně rozmotávat a velmi snadno je také vytáhnete. Tomu se říká účelové využití.

Závěsné krmítko pro ptáčky

Na Štědrý den vždycky platilo, že najíst mají dostat nejdřív zvířata. Tímto způsobem originálně potěšíte obyvatele vaší zahrady. Zbylou ruličku od toaletního papíru potřete štědře arašídovým máslem a ze všech stran bohatě posypte oříšky a semínky, které se na něj nalepí. Pak už jen stačí navléct ruličku na větev a máte hotovo!

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

USA vytvoří vesmírnou armádu. Začíná novodobé kosmické zbrojení?

Libuje si váš pejsek v kočičích exkrementech? Víme, co mu...

Zbyla vám krabice od bot? Budete se divit, co se z ní dá...

Chcete bohatou úrodu paprik? Nezapomeňte jim udělat plot

Chcete mít letos krásné fuchsie? Dodržujte tato pravidla

Ze starých žaluzií nové? Je to hračka

Máte doma staré židle na vyhození? Vyrobte si z nich krásnou...