10 věcí, se kterými se ženám v zimě řídí líp

Ostatní 30. listopadu 2017 | 16:45 — Marie Drahá
Ježdění v zimě je někdy velmi náročné. Náledí, břečka, závěje – nic co by značilo pohodovou a bezstarostnou jízdu. Silničáři v nedohlednu a stresových hormonů přibývá. Otrávit nás však mohou i maličkosti. Pojďme si říct, na co řidička před zimní jízdou nezapomíná.
Další 4 fotografie v galerii
Hlavně s úsměvem, stres za volant nepatří! / Shutterstock

Vycházejme z toho, že máte přezuto – docela zásadní věc. Baterka nabitá, fridex a nemrznoucí směs do ostřikovačů nalité, stěrače stírají. Rádio má signál a hraje. V autě máte povinnou výbavu. Je ale vážně kompletní?

1. Rozmrazovač zámků

Stane se vám to, když to nejméně čekáte. Potřebujete odjet ráno do práce a zámek na autě nereaguje. Co teď? Nemusíte nosit z domu teplou vodu. Od listopadu do března radíme nosit v kabelce rozmrazovač zámků. V našem lodním vaku, jak někdy pánové pracovní kabelku nazývají, totiž zabere minimum místa. A může se hodit i večer cestou z práce nebo z abstinenčního večírku.

2. Odmrazovač na okna

Plní stejnou funkci, jen s tím rozdílem, že jím stříkáme okna. Velký alkoholový pomocník v případě, že vážně nemáte čas deset minut auto škrábat. Vyjíždět s namrzlými okny je však holý nerozum. Přiznejte si, nevidíte zrovna nejlíp, takže riskujete vážnou nehodu nebo minimálně nepříjemný karambol.

3. Zateplená škrabka

Ta je v seznamu jen pro formu, v zimě je v autě naprostou samozřejmostí! Doporučujeme pořídit tu s rukavicí, ať vám při škrábání tolik nemrznou ruce. Je rychlejší a pohodlnější než občanka. A pozor, měla by být podle odborníků kvalitní, aby neničila sklo.

4. Šikovný smetáček

Proč umetat rukávem nové péřové bundy, když to jde smetáčkem o moc líp? V autě vám tolik překážet nebude. Stonásobněkrát ho spíš oceníte. A jedem, pěkně včetně střechy. Nechceme, aby nám hrouda tajícího sněhu spadla na čelní sklo a zastínila výhled v okamžiku, kdy se vyhýbáme riskujícímu chodci.

5. Skládací lopatka

Je na zváženou. Ale pokud někde ráno zaparkujete a večer auto pod sněhem sotva najdete, může přijít vhod. Se smetáčkem budou tvořit společně hezkou dvojku.

6. Hadřík

Utěrka k očištění vnitřní strany skel pomůže zlepšit viditelnost. Z plastů v autě se časem uvolňují výpary, které ulpívají na skle a zhoršují výhled. Poslouží vám.

7. Rukavice

Promrzlé prsty za volantem = poloviční zábava. Majitelé vozidel s vyhřívaným volantem se v zimě ostatním mohou jenom smát, ale může přijít i na ně: pro případ nehody či jiné nepředvídatelné události je doma určitě nenechávejte. Nikdy nevíte, kdy se dostanete do tepla. Rady, jak snížit spotřebu energií na vytápění v domácnosti, aniž bychom se museli omezovat, najdete zde.

8. Termohrnek

Existuje snad žena, které nespraví náladu hrnek voňavé kávy? Pokud jste bezkofeinové, tak aspoň čaj, fajn. A zpříjemnit si cestu, když čekáte v koloně.

9. Jídlo

Vždycky se vyplatí mít v kabelce nějaké sušenky. Hodí se na svačinu do práce, nebo v případě, kdy se vám nehoda skutečně stane. Kdoví, jak dlouho budete čekat na modré uniformy.

10. Startovací sprej

Ty z vás, kterým už dobře posloužil, vědí. S heslem "Když nejede, tak nepojede se nesmíříme!" Za ostrý start vám auto sice nepoděkuje, ale motor pojede.

Jedenáctý tip:

Podle statistik hrozí v zimě šestkrát větší riziko nehody než v létě. Pro všechny případy mějte ve voze Evropský záznam o dopravní nehodě. Zopakujte si pojišťovnu a uložte do mobilu číslo na asistenční službu. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

USA vytvoří vesmírnou armádu. Začíná novodobé kosmické zbrojení?

Libuje si váš pejsek v kočičích exkrementech? Víme, co mu...

Zbyla vám krabice od bot? Budete se divit, co se z ní dá...

Chcete bohatou úrodu paprik? Nezapomeňte jim udělat plot

Chcete mít letos krásné fuchsie? Dodržujte tato pravidla

Ze starých žaluzií nové? Je to hračka

Máte doma staré židle na vyhození? Vyrobte si z nich krásnou...