Kotvičník je přírodní životabudič a sexuální čaroděj! Pěstujte si přírodní afrodiziakum doma

Ostatní 03. října 2017 | 13:56 — Anna Novotná
Kotvičník zemní je prastará léčivá bylina, která kromě toho, že byla a je považována za účinné afrodiziakum, léčí i mnoho dalších lidských neduhů. První zmínky o kotvičníku přichází z východní medicíny, především z té čínské a indické, ájurvédy.
Další 4 fotografie v galerii
Kotvičník zemní zvýší vaše touhy / Shutterstock

Kotvičník zemní se stává stále oblíbenější. I když má mnoh zajímavých účinků, samozřejmě ani on není universální všelék. Rozhodně však umí doslova i v přeneseném slova smyslu člověku rozproudit krev. Navíc účinné látky z kotvičníku podstatně zvyšují pohlavní touhy směřující k dosažení slasti. Nejvíce bývá kotvičník využíván jako doplněk stravy pro kulturisty nebo muže po padesátce.

Bylinkáři tvrdí, že tahle jednoletá rostlinka se zpeřenými listy a dlouhými šlahouny obsahuje tolik fytosterolů, že na mužskou potenci působí účinněji nez známá modrá pilulka. Obsahuje směs sapogeninů, alkaloidů, bioflavonoidů a dalších látek.

Ti, kdo kotvičníkový čaj nebo tinkturu užívají, mluví o zvýšení libida, ale také o snížení krevního tlaku a cholesterolu, příznivých účincích na infekce močových cest. Především se ale shodují v tom, že kotvičník jim zvedá náladu i sebevědomí, což má za následek i zlepšování zdravotního stavu – psychická a fyzická kondice jdou totiž ruku v ruce.

Účinky Kotvičníku

Zlepšuje kardiovaskulární systém - Užívání kotvičníku pomáhá lidem, kteří mají vysoký krevní tlak, zvýšený srdeční tep nebo vysokou hladinu cholesterolu, popřípadě lidem trpícím chudokrevností nebo špatným prokrvováním.

Ovlivňuje hladinu testosteronu - Kotvičník si velmi rychle našel cestu ke sportovcům, kulturistům a mužům s nízkou hladinou testosteronu. Testosteron je mužský pohlavní hormon, který mimo jiné pomáhá třeba s tvorbou svalů nebo zvýšením síly a výdrže

Zvyšuje sexuální chtíč u mužů i žen - Mimo zvýšení sexuální aktivity, by měl pomoci také s podporou tvorby spermií u mužů a vajíček u žen. Doporučuje se také při dalších sexuálních problémech, jako je například erektilní dysfunkce.

Kotvičník se dá snadno pěstovat ze semen na záhonu i v truhlíku

Kotvičník si můžete vypěstovat i sami doma, ze sazenic nebo předklíčených semínek. Semena se vysévají od konce března do truhlíků nebo na podzim či v druhé polovině dubna přímo na záhon.

Volná půda

Rostlinky kotvičníku je nejsnadnější pěstovat ve volné půdě. Jediné nebezpečí je mimořádně špatné počasí. Chlad a mokro, přívalové deště, kroupy apod. Ale při normálním létu je stav rostlin pěstovaných venku lepší. Rostliny venku netrpí v podstatě žádnými chorobami a ani škůdcia dobře snáší i sucho

Na pěstování jsou nejvhodnější půdy lehčí, písčité a stanoviště slunné. Pěstujeme-li venku, vhodné je sázení do řádků. Rostliny asi 20 cm od sebe a řádky 20 cm od sebe. 

Středně teplý skleník

Kotvičníku se daří také ve středně teplém skleníku. Při pěstování ve skleníku je nutná častá kontrola, denní mírná zálivka a výkonné větrání. Kotvičník je více ohrožen napadáním mšicemi a sviluškou. V případě napadení je nejjednodušší a nejspolehlivější rostliny razantně ostříhat.

Květináč nebo truhlík

Kotvičník je možné pěstovat i v květináčích a truhlících. květináč o průměru 13 cm na pěstování je dostačující. Do 60 cm dlouhého truhlíku se dá dát pohodlně 6 rostlin. 

Péče a sběr rostlinek

Rostliny se stříhají, když nové větvičky dosáhnou délky 20 cm, suší se bud v sušičce nebo na stinném, teplém, suchém a vzdušném místě.

Sbírá se nať, kořeny, ale největší zásobu léčivých látek obsahují semena, proto je třeba rosltiny dobře zalévat a dopřát jim dostatek slunce, aby rychle vykvetly a vytvořily semena. Pak teprve šlahouny stříháme a sušíme. Na 100g sušeného kotvičníku je třeba minimálně 5 ks rostlin.

Dnes už je na trhu několi kotvičníkových čajů a dokonce i tinktura a tabletky. Kotvičník tedy dostal zelenou. Ale pozor – chce to jen malé denní dávky doporučené na obalu bylinek, protože kotvičník obsahuje i látky mírně halucinogenní a návykové.

 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci Mӧlltal již od této neděle

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Zavřít reklamu