Jak využít staré plechovky

Ostatní 12. srpna 2017 | 09:45 — Simona Hrušková
Nevyhazujte staré plechovky do odpadků, mohly by se vám hodit! Začněte je raději sbírat a vytvořte z nich něco jedinečného! 
Moderní květináč za babku. / Shutterstock

Prázdné konzervy většina lidí vyhazuje do koše nebo do kontejneru na kovový odpad. Je to ale velká škoda, dají se z nich totiž vytvořit úžasné dekorace do bytu. Máme pro vás několik inspirací!

Chřestidlo i strašák

Líbí se vám, když za větru zní z vaší zahrady nebo balkonu zvuky zvonkohry? Pak by se vám mohla líbit i „konzervohra“.
Jejím základem jsou minimálně dvě plechovky, které do sebe velikostí pasují. Do obou provrtejte uprostřed dna otvor, kterým protáhněte šňůrku nebo drátek. Místo „srdíčka“ zvonku jsme na jeho konec přivázali obyčejnou starou lžíci. Dozdobili jsme je nalepením plastových flitrů, které budou svými odlesky plašit ptáky a na zahradě navozovat pocit, že se slunce odráží ve vodní hladině. Vy si samozřejmě můžete plech dle libosti natřít nebo polepit.

Stojánek na cokoli

Z prázdných plechovek či konzerv můžete tvořit parádní organizéry a stojany na každodenní potřeby. Plechovky můžete i spojovat a dát tak prostor vznikajícím nádobám na kancelářské potřeby, na kreativní náčiní nebo na jídelní příbory a ubrousky. Budete-li chtít plechovky využít jako stojánek do koupelny, hodí se výrobek na závěr opatřit nátěrem, který bude chránit nádobu před korozí. 


Kreativní úprava plechovky nemusí končit jen u barvení, možností pro dekorování je nepřeberně. Pro začátek můžete nádobu polepit drobnými ozdobami, jako jsou knoflíky, drobné kamínky a mušle, zajímavé krajky či stuhy. Hezky působí i potažení plechovky přírodní tkaninou, starými novinami nebo notovým papírem. Aby materiál a drobné prvky na kovu držely, je potřeba použít speciální lepidlo na kovové povrchy. 

Boxy na sáčky nebo provázek

Konzervy, které mají sundávací víčko, můžete použít i jako šikovné boxy například na sáčky, nebo provázek. Výhodou je, že je můžete z takového boxu „tahat“, aniž by se vám provázek zakutálel a sáčky rozmotaly. Plechovky si můžete vyzdobit sami, podle svého vkusu či oblíbených barev. Do víčka pak udělejte otvor – ať již kulatou dírku nebo podlouhlou štěrbinu.

Plot

Ozdobte si váš plot! Tenhle nápad vás jistě okouzlí. Stačí každou plechovku natřít vaší oblíbenou barvou, navrtat do jejího dna pár otvorů, nasadit oblíbené květiny a přišroubovat k plotu.

Svícny

Vyrobit z plechovky svícen je také velmi jednoduché. Ukážeme vám hned dvě možnosti. Svícínek s kolíčky je na výrobu zcela nenáročný – pouze na nízkou plechovku, například od paštiky, zakousněte dřevěné kolíčky. Varianta s ornamentem vyžaduje trochu zručnosti a zkušeností s prací s kladívkem a hřebíčkem nebo s vrtačkou. Těmi totiž musíte do plechu vytvořit dírkovaný ornament. Motiv si můžete předem na plech namalovat nebo to nechat na momentální inspiraci.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Partizánský kousek jedné americké společnosti. Do vesmíru dostala první nelegální družice v historii

Nechejte rozkvést skořápky vajec a kochejte se nádhernou...

Neseďte za kamny, vaše zahradní nástroje volají po...

Chcete si pořídit psa z útulku? Máme pro vás tipy, jak si co...

Vytvořte si nový jídelní servis. Potřebujete k tomu pouze...

Úžasný způsob impregnace bot, kterým neprojde jediná kapka...

Vytvořte si z žebrového radiátoru umělecké dílo