Luxusní chaty a chalupy jsou v kurzu

Ostatní 08. srpna 2017 | 13:10 — Simona Hrušková
Nároky turistů, kteří si pronajímají v tuzemsku chaty a chalupy, stále rostou. Lidé upřednnostňují rekreační objekty s bazénem, saunou nebo vířivkou.
Poptávka je po horských oblastech. / Shutterstock

Největší zájem je letos o komfortní rekreační nemovitosti s bazénem nebo wellness, naopak poptávka po základním ubytování klesá. Mezi nejoblíbenější lokality patří tradičně Krkonoše, Šumava, jižní Čechy, Beskydy a České Švýcarsko. Trendem jsou také pobyty v chatkách v korunách stromů. Vyplývá to z údajů webů zaměřených na pronájem rekreačních objektů.

Podle Petra Fixe ze společnosti, která se zabývá pronájmem chat a chalup, roste náročnost klientů. "Co se týče vybavenosti (chalup) tak je to určitě bazén nebo jakákoliv součást wellness - výřivka, sauna, koupací sud. Tyto objekty bývají rychle vyprodané," uvedl Fix.

Češi jsou tak ochotni za pronájem zaplatit více. Průměrná cena za pronájem se letos zvýšila o pět procent. Např. u chalupy s kapacitou do osmi osob vychází na 20 000 korun za týden, informovala ČTK.

"Nejčastějšími zájemci jsou rodiny s dětmi a velké party kamarádů, kteří se rádi vracejí na své oblíbené místo. Jelikož je větší přetlak poptávky nad nabídkou, bývají chaty a chalupy dlouho dopředu vyprodané," uvedla ředitelka slevového portálu Marie Chytilová. 

Největší poptávka je po termínech v červenci a srpnu, v horských oblastech pak i během zimní lyžařské sezóny. Největší roli u těchto nabídek hraje lokalita, tedy atmosféra okolí. Žádané jsou jak samoty u lesa, tak ubytování v blízkosti koupališť.

Letošním trendem jsou pobyty v chatkách přímo v korunách stromů. Jde o inspiraci ze zahraničí, kde podobný trend zafungoval již před několika lety a k nám se teprve dostává. Ceny se ale šplhají vysoko. Například Stromhouse.cz v osadě Pyskočely v Posázaví si za ubytování v dřevěné chatě účtuje 3900 korun pro dvě osoby a noc.

Za jednu noc v domku na stromě na Babím lomě, který provozují Lesy města Brna, se platí 3 100 korun. "Pobyt v tree housu je maximální zážitek, kdy vnímáte energii stromu procházejícího středem, vnímáte zvuky lesa a jste donuceni se zastavit se z každodenního shonu a naslouchat nejen přírodu, ale i druhé," uvádí web společnosti. V nabídce městských lesů jsou ještě další dvě chatky na stromech.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dara Rolins si užívá na Bali. Rytmuse nechala doma!

Nepodceňujte jablka! Jsou málo kalorická a plná vitamínů....

Tulipány jsou nejvznešenější ozdobou jarních záhonů....

Nepříjemný zápach ze psí tlamy: Jak ho účinně odstranit?

Zpracování švestek na zimu: Rady a tipy jak na povidla a...

Chcete mít dokonale lesklý a čistý dřez? Vyzkoušejte náš...

Sušení potravin: Vyrobte si zdravé mlsání pro dlouhé zimní...