Vytvořte si krásnou dekoraci nebo dárek pro své blízké pomocí String Artu

Ostatní 27. června 2017 | 10:27 — Anna Novotná
Toužíte po skutečně originální dekoraci nebo dárku pro vaše blízké? Pak se vám bude líbit technika String Art. Díky ní si vyrobíte zajímavé ornamenty na stěnu, šperky, přání nebo zvláštní lapače snů.
Další 2 fotografie v galerii
Touto technikou můžete vytvářet obrázky, ale také tvořit třeba přímo na zdi vašeho pokoje. / Pinterest

String Art není vlastně žádnou novinkou. Technika je známá už od konce 19. století, kdy se využívala jako pedagogická pomůcka při výuce matematiky. Jako možnost výzdoby bytu ji lidé začali chápat v 60. letech minulého století a od té doby se její popularita ve vlnách vrací.

Jak na to? Docela jednoduše!

Na String Art potřebujete jen několik věcí – dřevěnou nebo jakoukoli jinou pevnou desku, hřebíčky (pravda, těch budete potřebovat spoustu) a barevné nitky, bavlnky či tenkou vlnu. Podložku můžete natřít svou oblíbenou barvou, důležité je potom nakreslit na papír obrazec nebo nápis, kterého chcete zdobením dosáhnout, a na podložku ho položit. Podle nákresu potom zatlučte hřebíčky – vzniknou tak pevné body, kterými se budete řídit při práci s nitkami. Ideální rozestup mezi těmito body je 0,5-1 cm. 

K prvnímu hřebíčku uvažte nitku nebo bavlnku a potom už ji jen napínejte a obtáčejte okolo jednotlivých bodů. S každou další barvou můžete začít odkudkoli, ale nejlepší je pochopitelně napojit ji na nitku předchozí. Nitky by měly držet až na vrchním konci hřebíčků, abyste se později dostali k předloze a mohli ji z podložky odebrat. V závěru na nitce vytvořte uzel, aby se vám celé dílo nerozmotalo, a zastřihněte konce.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Smrt jedinečné umělkyně: Zpěvačka skupiny Cranberries nečekaně zemřela!

Recyklujte PET lahve a vyrobte si z nich kouzelné květináče

Ještě nemáte boby a sáňky? Poradíme vám, jak vybrat ty...

Popel z kamen nevyhazujte! Pohnojte s ním ještě zahrádku, a...

Potkali jste v zimě ježka? Hned se pro něj vraťte! Jeho...

Vytvořte si krásný košík na drobnosti z obyčejné krabice...

Naleštěný nerez působí v kuchyni luxusně. Triky, díky...