Vytvořte si z žebrového radiátoru umělecké dílo

Dům 12. března 2018 | 14:22 — Šárka Vondráčková
Žebrové radiátory časem oprýskají a potřebují renovaci. Pokud se na ni zrovna chystáte, poradíme vám úžasný nápad, jak z těchto nudných bílých trubek uděláte designový kousek. A to pomocí obyčejných ubrousků.
Další 2 fotografie v galerii
Takto krásné topení můžete mít díky ubrousku / Pinterest

Topná sezona je pomalu za námi, takže je na čase zrenovovat i radiátory. Ty obvykle tvoří nenápadný doplněk domácnosti. Proč z něj ale neudělat krásný doplněk, který bude dominantou vašeho interiéru a nádherně jej ozdobí?

Ubrousek se vzorem

Tento nápad je hrozně jednoduchý a zvládne jej naprosto každý. Jediné, co pro vás bude možná těžké, bude rozhodování, jaký motiv ubrousku si zvolíte, aby ladil s vaším interiérem. Pokud i toto rozhodnutí už máte za sebou, jdeme na to.

Potřebujete

  • Smirkový papír
  • Bílý matný nátěr
  • Ubrousek se vzorem
  • Lepidlo na techniku
  • Štětec
  • Teplu odolný lak
  • Akrylové barvy podle vaší fantazie

Postup

Radiátor nejprve musíte očistit od prachu běžným čistícím prostředkem. Potom povrch musíte osušit a osmirkovat, aby se zahladily bublinky a nerovnosti. Jakmile máte hotovo, znovu topení očistěte a utřete do sucha. Pak přijde na řadu klasický bílý nátěr. Vzhledem k tomu, že je potřeba, aby dobře zaschnul, dejte tomu alespoň jeden den.

A teď přijde na řadu to hlavní. Ubrousky. Přichystejte si lepidlo, ubrousek s motivem na něj přiložte a přetřete lepidlem. Na pomoc si vezměte štětec, abyste mohli zarovnat všechny případné nerovnosti. Zbytek radiátoru můžete dobarvit akrylovými barvami. Nakonec přelakujte teplu odolným lakem, díky kterému motiv dlouho vydrží v perfektním stavu. Potřebuje renovaci i váš nábytek? Zkuste třeba techniku patinování. Více na toto téma jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Alec Baldwin se pochlubili fotkou svého novorozeného syna. V šedesáti se stal pětinásobným otcem!

Zapomeňte na chemii. Udělejte si svůj vlastní difuzér

Tento plevel už víckrát nevyhodíte. Bršlice neboli kozí...

Vosy k vám letos nezavítají, když na ně použijete pár...

Pěstujte si hrášek po celou sezonu. Poradíme vám, jak na to

Lekníny nepatří jenom na zámek. Můžete je mít třeba i na...

Úžasné využití laku na nehty v domácnosti. Díky němu...