Vytvořte si z žebrového radiátoru umělecké dílo

Dům 12. března 2018 | 14:22 — Šárka Vondráčková
Žebrové radiátory časem oprýskají a potřebují renovaci. Pokud se na ni zrovna chystáte, poradíme vám úžasný nápad, jak z těchto nudných bílých trubek uděláte designový kousek. A to pomocí obyčejných ubrousků.
Další 2 fotografie v galerii
Takto krásné topení můžete mít díky ubrousku / Pinterest

Topná sezona je pomalu za námi, takže je na čase zrenovovat i radiátory. Ty obvykle tvoří nenápadný doplněk domácnosti. Proč z něj ale neudělat krásný doplněk, který bude dominantou vašeho interiéru a nádherně jej ozdobí?

Ubrousek se vzorem

Tento nápad je hrozně jednoduchý a zvládne jej naprosto každý. Jediné, co pro vás bude možná těžké, bude rozhodování, jaký motiv ubrousku si zvolíte, aby ladil s vaším interiérem. Pokud i toto rozhodnutí už máte za sebou, jdeme na to.

Potřebujete

  • Smirkový papír
  • Bílý matný nátěr
  • Ubrousek se vzorem
  • Lepidlo na techniku
  • Štětec
  • Teplu odolný lak
  • Akrylové barvy podle vaší fantazie

Postup

Radiátor nejprve musíte očistit od prachu běžným čistícím prostředkem. Potom povrch musíte osušit a osmirkovat, aby se zahladily bublinky a nerovnosti. Jakmile máte hotovo, znovu topení očistěte a utřete do sucha. Pak přijde na řadu klasický bílý nátěr. Vzhledem k tomu, že je potřeba, aby dobře zaschnul, dejte tomu alespoň jeden den.

A teď přijde na řadu to hlavní. Ubrousky. Přichystejte si lepidlo, ubrousek s motivem na něj přiložte a přetřete lepidlem. Na pomoc si vezměte štětec, abyste mohli zarovnat všechny případné nerovnosti. Zbytek radiátoru můžete dobarvit akrylovými barvami. Nakonec přelakujte teplu odolným lakem, díky kterému motiv dlouho vydrží v perfektním stavu. Potřebuje renovaci i váš nábytek? Zkuste třeba techniku patinování. Více na toto téma jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Leoš Mareš opět boduje. Pro svou manželku si připravil neuvěřitelně romantický dárek k narozeninám

Nevíte, kam s dětskými výtvory? Udělejte si z nich...

Nechejte rozkvést skořápky vajec a kochejte se nádhernou...

Neseďte za kamny, vaše zahradní nástroje volají po...

Chcete si pořídit psa z útulku? Máme pro vás tipy, jak si co...

Vytvořte si nový jídelní servis. Potřebujete k tomu pouze...

Úžasný způsob impregnace bot, kterým neprojde jediná kapka...