Oblečte váš interiér do tekuté tapety. Proti malbě poskytuje množství výhod

Dům 05. února 2018 | 14:12 — Šárka Vondráčková
Plánujete, že si letos váš domov vymalujete, a hledáte něco netradičního? Zkuste tekutou tapetu. Můžete si ji snadno nanést doma sami, navíc je zdravotně nezávadná a ekologická.
Dalších 5 fotografií v galerii
Tekuté tapety se hodí do všech interiérů, navíc umí vyhladit nerovnosti / Internet

I když klasické tapetování není již nějakou dobu tak populární, jako kdysi bývalo, stále je oblíbené a lidé se k tapetování obytných místností vrací. Klasické tapety jsou náročné na aplikaci, a pokud se v průběhu životnosti přestanou líbit, budou se i těžce odstraňovat. Tekuté tapety představují daleko lehčí aplikaci, navíc si můžete vybrat z nepřeberného množství barev i dekorů.

Co je tekutá tapeta

Jedná se o dekorativní omítku vyrobenou z celulózy, bavlny a hedvábí. Její příprava je velmi rychlá. Do směsi totiž pouze přidáte vodu a můžete začít s aplikací. Ani ta není složitá. Její nanášení je prakticky stejné jako třeba u sádry, tedy plastovým hladítkem. Konzistence tapety je ideální také pro byty, kde například není dokonale rovný povrch stěn, třeba po předchozích majitelích.

Odhluční i ušetří peníze za teplo

Vzhledem k tomu, že je tapeta vyrobena z materiálů, které se používají k výrobě izolačních materiálů, získává tím skvělé tepelně izolační vlastnosti. Tekutá tapeta o síle cca pět až deset milimetrů má daleko nižší tepelnou vodivost než například klasické cihlové zdivo, keramický obklad nebo sádrokarton. Díky tomu docílíte rychlejšímu vytopení místnosti. Směs bavlny, celulózy a hedvábí také vytváří dobrou akustickou izolaci. Tekutá tapeta se tak může používat zejména pro hudebny nebo zkušebny.

Prostor pro fantazii

S tekutými tapetami si také můžete popustit uzdu vaší fantazii. Dají se s nimi vytvářet nástěnné malby, obrazy, trojrozměrné obrázky, směs stylů. 

Snadná oprava

Oproti klasickým tapetám jsou tekuté tapety bezešvé, pružné, nepraskají. A pokud si myslíte, že k opravě budete potřebovat sadu zednického nářadí, tak se pletete. Postačí vám jenom plastová špachtle a voda. Velkou výhodou je to, že regulují vlhkost vzduchu v místnosti. Jsou prodyšné a povrch stěny dokáže pojmout značné množství páry, které v případě suchého vzduchu uvolňují zpět do prostředí.

Zdravotně nezávadné

Tekuté tapety mají další úžasné vlastnosti. Díky svému přírodnímu složení jsou totiž antistatické a antialergenní. Jsou tedy vhodné zejména pro alergiky a pro lidi trpící astmatem a onemocněním dýchacích cest. Neobsahují žádné chemikálie, ředidla, barviva a jiné látky dráždicí pokožku a dýchací cesty. Díky složení je tekutá tapeta ekologická a šetrná k přírodě.

Povrch zhotovený z tekuté tapety je stálobarevný a životnost je až 20 let, což je mnohem více než u klasického malířského nátěru. A velkou výhodou je i to, že po jejím nanášení nezůstane váš byt tolik znečištěný jako po klasické malbě. A pokud přesto všechno vám někde "ukápne", pak zkuste pár vychytávek, s kterými vám půjde úklid velice rychle. O těchto vychytávkách jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vítězka StarDance Veronika Lálová má kuráž! Sama zamířila na světově známý karneval do Ria

Vytvořte si doma kousek moře. Máme pro vás tipy na úžasné...

Zrecyklujte polámané voskovky a udělejte dětem duhové...

Naučte se patinovat nábytek. Získáte stylové a originální...

Vdechněte starým šuplíkům nový život. Máme pro vás pár...

Renovace schodů nemusí stát tisíce. Máme pro vás...

Vyrobte dětem domácí ekologické vodové barvy