Pozor na elektrosmog v domácnosti! Poradíme vám, jak jej eliminovat či dokonce vyrušit

Dům 08. ledna 2018 | 09:10 — Šárka Vondráčková
Špatně spíte? Býváte stále unaveni nebo trpíte na bolesti hlavy? Máte často nemocné děti? Možná je to způsobeno přemírou elektrosmogu, který ve vaši domácnosti produkují všechny elektrospotřebiče. Poradíme vám, jak jej eliminovat či dokonce vyrušit.
Dalších 5 fotografií v galerii
Tyto vlny, které škodí našemu zdraví, vyzařují všechny domácí spotřebiče / Shutterstock

Takřka v každé domácnost dnes najdeme desítky elektrospotřebičů. Prakticky jsme jimi doslova zahlceni. Jenomže každá elektronika vyzařuje umělé elektromagnetické vlny. Pokud je jich moc, vzniká elektrosmog, který způsobuje zdravotní problémy.

Elektrosmog i v hračkách

Elektrosmog najdeme snad v každém koutě našeho bydlení. Kromě domácích elektrospotřebičů a dálkových ovladačů ho vyzařují také mobilní sítě, WiFi zařízení, rádia, zásuvky, osvětlení, podlahové vytápění, zabezpečovací systémy, dokonce některé dětské hračky na dálkové ovládání i chůvičky, také vedení vysokého napětí, podzemní kabely, trafostanice, antény.

Vliv na zdraví

Elektrosmog tedy není jen tak něco, co by nás obklopovalo bez jakéhokoli vlivu. Má neblahé účinky na zdraví podobně jako třeba geopatogenní zóny. Podle závěrů Světové zdravotnické organizace WHO je vysokofrekvenční záření klasifikováno dokonce jako potenciálně rakovinotvorné. Zpočátku může vyvolat takové problémy, jako je špatná kvalita spánku, bolesti hlavy, ztráta vitality, poruchy soustředěnosti, snížená psychická i fyzická odolnost nebo například šelesty v uších. Zamoření prostoru elektrosmogem může rovněž způsobovat určitou zátěž pro srdeční oběhovou soustavu. V extrémních případech pak mohou být způsobeny natolik závažné choroby, jako jsou genetické modifikace, změny imunitního a centrálního nervového systému.

Nespěte s mobilem

Nejhorší je vliv elektrosmogu při spánku, je tudíž dobré se mu v noci vyhnout. To uděláte tak, že v pokoji vypnete všechnu elektroniku ze zásuvek. Dále si vypněte mobilní telefon, nebo ho nastavte na režim letadlo. Nechejte se místo mobilem budit klasickým budíkem. Tím elektrosmog úplně nezneškodníte, ale slušně ho eliminujete. Nezapomeňte si před spaním rovněž dobře vyvětrat. Spánek také ovlivňuje kvalita vzduchu v místnosti. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Měření odborníky

Samozřejmě, že nejlepším krokem, jak zjistit, kolik se ve vaší domácnosti zdržuje elektrosmogu je, nechat si jej změřit odborníkem. Ten vám také poradí i vhodnou pomůcku, jak tyto nebezpečné vlny eliminovat. Za to samozřejmě zaplatíte několik set až tisíc korun.

Orgonit

V poslední době se do velkého popředí i obliby stává kámen orgonit. Je to vlastně směsice z pryskyřice a kovových součástek, která nejenomže vypadá jako módní doplněk vaší domácnosti, ale hlavně neutralizuje elektromagnetické záření. Orgonit rozptyluje geopatogenní zóny, vstřebává elektrosmog z domácích spotřebičů a příznivě působí na květiny a všechno živé v jeho dosahu. Osvědčil se způsob, kdy se při bolesti hlavy orgonit přiloží na čelo a bolest se ve víru stahuje směrem z čela ven právě do tohoto kamenu. Dá se využít i v domácnosti. Když ho dáte do ledničky, je prokázáno, že se prodlouží trvanlivost zeleniny a sýrů i uzenin, navíc má také snížit spotřebu ledničky. Všeobecně zlepšuje kvalitu života.

Orgonitové šperky

Kdo dává přednost ochraně před nepříznivou energií i mimo domov, může si pořídit některý z orgonitových šperků nebo doplňků. Protože je orgonit velmi tvarovatelný, vyrábí se a prodává v různých podobách, jako jsou například přívěsky na řetízky, klíčenky nebo jako orgonitový přívěsek k mobilu. Domácí doplňky z orgonitu jsou vyráběny vesměs ve tvaru pyramidy, ale i rybky, srdíčka či ochranitelského andílka.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zpěvák Ricky Martin se oženil! Jeho manželem se stal o 13 let mladší malíř ze Sýrie

Naleštěný nerez působí v kuchyni luxusně. Triky, díky...

Klávesnice může být čistá za pár minut. Potřebujete jen...

Pokojové rostliny vám nevydrží ani měsíc? Podívejte se, co...

Vyzrajte na různé druhy škrábanců, od kožených bot až po...

Chuť Francie u vás doma: Připravte rychlý jablečný koláč...

Chová se vaše kočka neobvykle? Možná za tím stojí...