Zužitkujte dřívka od nanuků a vyrobte si z nich úžasné náramky

Ostatní 25. dubna 2018 | 09:57 — Šárka Vondráčková
Jestli jste milovníci nanuků a doma nebo po kabelkách se vám kupí dřívka, tak je nevyhazujte. Můžete si z nich vyrobit originální náramky pro sebe, vaše blízké nebo děti. Je to hrozně jednoduché.
Dalších 5 fotografií v galerii
Dřívka od nanuků nemusí nutně končit v koši / Shutterstock

Jednoduché a přitom krásné a originální. Domácí výroba nebo jednoduché DIY projekty jsou často velmi příjemný způsob, jak s dětmi kreativně tvořit a vyřádit se.  A jeden takový vám ukážeme i ze dřívek od nanuků nebo lékařských špachtlí.

Dřívka za pár korun

Nanuková dřívka seženete hravě. Stačí si koupit nanuk, což ocení zejména vaše děti. Lékařské špachtle se dají bez problémů koupit v lékárnách za pár korun.

Potřebujete

  • Nanukové dřívka, nebo dřevěné lékařské špachtle
  • Skleničky nebo hrníčky
  • Oboustrannou lepící pásku 
  • Ozdobný papír, barvičky, laky na nehty, kamínky, lepidlo atd.

Postup

Dejte vařit vodu v hrnci a jakmile ji přivedete k varu, vložte do něj nanukové paličky. Dřívka nechejte asi pětačtyřicet minut vařit, klidně i déle. Důležité je, aby změkla a dala se bez problémů ohnout. Mezitím si nachystejte skleničky nebo hrníčky. Do nich potom vkládejte dřívka tak, aby se zaoblila. Takto ohnutá dřívka necháme celý den schnout na slunku. Když je pak z hrníčků vytáhneme, tak zjistíme, že máme perfektní tvar náramku. Nakonec přijde na řadu zdobení.

Popusťte uzdu fantazii

Hotové náramky si dozdobte podle vaší fantazie. Například si z ozdobného balícího papíru vystřihněte pásky o rozměru dřívka a přilepíme je pomocí oboustranné lepící pásky. Nebo také můžete použít samolepící tapety, barvičky, laky na nehty, lepidla, kamínky, korálky či využijte ubrouskovou techniku, kterou můžete použít například i na oživení svých starých radiátorů. O tomto nápadu jsme více psali zde. Hotový náramek nakonec zalakujte bezbarvým lakem.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci získali další důkazy o existenci deváté planety v naší soustavě. Může být desetkrát hmotnější než Země

Chcete mít bohatou úrodu rajčat? Pověste je "hlavou" dolů

Nepořádek v zásuvkách? Vyrobte si jednoduchý pořadač a...

Obyčejné ořezávátko na tužky a větve. Během chvíle vám...

Zbavte se otravného mechu a plevele z vaší zámkové dlažby...

Zapomeňte na chemii. Udělejte si svůj vlastní difuzér

Tento plevel už víckrát nevyhodíte. Bršlice neboli kozí...