Ještě nemáte boby a sáňky? Poradíme vám, jak vybrat ty správné

Ostatní 20. ledna 2018 | 13:34 — Šárka Vondráčková
Konečně napadlo. Takže děti se mohou vrhnout do zimních radovánek, včetně stavění sněhuláků, bobování a sáňkování. Pokud zrovna přemýšlíte nad tím, že své ratolesti pořídíte právě boby nebo sáňky, poradíme vám, na co se při koupi bobů a saní zaměřit.
Dalších 5 fotografií v galerii
Děti bobování i sáňkování milují / Pixabay

Hlavním aspektem při rozhodování je ten, pro koho sáně nebo boby vybíráme, o jakou věkovou skupinu se jedná, jaké mají splňovat dispozice a požadavky. Jde také o nezávadnost materiálu, stabilitu a nosnost, která bude vyhovující a dostačující i pro rodiče, kteří budou se svými dětmi provoz sáněk nebo bobů sdílet. Je toho hodně, že? Nebojte, za chvíli se v tom vyznáte.

Pro nejmladší ohrádku

Čím menší dítě, tím větší nutnost ohrádky a bezpečnostních pásů. V tomto případě jsou ideální volbou saně. Dnes se dají koupit jak klasické saně, tak i speciální, které jsou vybavené ohrádkou a delším madlem pro pohodlné ovládání. Některé jsou opatřené dokonce i stříškou, takže během zimy výborně kompenzují kočárek. 

Není bob jako bob

I při výběru bobů berte v potaz věk dítěte. Všeobecně na boby můžeme vzít i miminko kolem jednoho roku. Musíme ale vždycky dbát na jeho bezpečí. Boby nesmí mít žádné ostré hrany, měly by být z mrazuvzdorného materiálu a sedátko by mělo být výše nad zemí, případně i tepelně izolované. Ideálně by měly být vybaveny opěrkou zad a také bezpečnostními pásy. I boby nám mohou usnadnit třeba zimní procházky, kdy se nemusíme po sněhu dřít s kočárkem, ale teple oblečené děcko posadíme na boby. Stejně jako u sáněk, mohou být součástí bobů pro nejmenší i madla na tlačení, abychom měli dítě pořád na očích. Pro větší děti už můžete volit boby s nějakou vychytávkou, třeba volantem nebo všelijaké sáňkovací talíře, lopaty, pekáče a kluzáky. Prostě něco, co je pobaví a stane se prostředkem hry na sněhu. Bob by měl být vybaven brzdou, nejlépe po obou stranách, která snižuje rychlost.

Tip na závěr

Určitě si k saním i bobům pořiďte univerzální vak, který zajistí malým dětem ochranu před zimou a vlhkem. Výhodný je z nylonové tkaniny, která nepropouští vlhkost, zabraňuje prochladnutí a udrží uvnitř vaku teplotu. A až přijdete s dětmi vymrzlí domů, dejte si určitě něco na posílení imunity. Vyzkoušejte třeba domácí česnekový sirup. Recpet na jeho přípravu i o jeho zázračných účincích jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci získali další důkazy o existenci deváté planety v naší soustavě. Může být desetkrát hmotnější než Země

Chcete mít bohatou úrodu rajčat? Pověste je "hlavou" dolů

Nepořádek v zásuvkách? Vyrobte si jednoduchý pořadač a...

Obyčejné ořezávátko na tužky a větve. Během chvíle vám...

Zbavte se otravného mechu a plevele z vaší zámkové dlažby...

Zapomeňte na chemii. Udělejte si svůj vlastní difuzér

Tento plevel už víckrát nevyhodíte. Bršlice neboli kozí...