Vyrobte si originální poličku na drobnosti z dřívek od nanuků

Ostatní 13. ledna 2018 | 11:27 — Šárka Vondráčková
Určitě se vám taky doma kupí různé drobnosti a miniatury, které si vozíte z dovolených nebo je dostáváte od svých známých. Najít ale pro ně vhodné místo, kde by se hezky vyjímaly, bývá už složitější. A co si tak na ně vyrobit malou poličku ze dřívek od zmrzliny či lékařských špachtlí?
Další 4 fotografie v galerii
Poličky vám poslouží nejenom na miniatury / Pinterest

Pořídit si novou poličku do bytu stojí někdy nemalé peníze. A hlavně ne každá se vám také může líbit, nebo vám nebude ladit s interiérem. S naší pomocí si však můžete udělat krásný a hlavně i netypický odkládací prostor, v němž se všechny vaše miniatury budou krásně vyjímat. A také se na ně nebude až tak prášit.

Dřívka nebo špachtle

Možná, že to na první pohled vypadá složitě, ale věřte, že tomu tak skutečně není. Vše, co budete potřebovat, jsou dřívka od nanuků nebo, pokud máte možnost si je sehnat, kupte si dřevěné lékařské špachtle. Jsou to ta placatá dřívka, kterými se vám dívá doktor do krku. No a potom už vám stačí jenom lepidlo na dřevo, větší výkres, tužka a pravítko.

Postup:

Ze všeho nejdřív si potřebujete udělat návrh své budoucí poličky. Vezměte si proto papír, změřte si délku dřívek a nakreslete si třeba zrovna šestiúhelník. Tři dřívka potom naskládejte na náčrt tak, aby byly pokryty jeho protilehlé strany. Na oba konce každého z nich naneste lepidlo a nalepte na něj další tři kusy špachtlí na zbývající tři strany. A pak už jenom vrstvěte další a další dřívka na sebe do takové míry, až budete s hloubkou police spokojeni. Celý výtvor potom nechejte dobře zaschnout. Nakonec jej můžete přetřít bezbarvým lakem na dřevo nebo si koupit i barevný, aby vám ladil s vaším interiérem. Jakmile máte hotovo, už se můžete rozhlížet, na kterou stěnu novou poličku umístit. Vyvrtání otvoru a umístění háčku raději už přenechejte partnerovi, ať také přispěje se svou „troškou do mlýna“.

Tipy na závěr

Samozřejmě, že nemusí zůstat jenom u jedné poličky. Klidně si jich vyrobte mnohem víc, které si potom můžete seskládat do různých obrazců. Také se nemusíte držet pouze jednoho tvaru. Vyrobit si můžete třeba i část včelí plástve nebo i čtverce. A nebo kombinaci různých tvarů. Vše je jen už na vaší fantazii a samozřejmě i času. A pokud jej máte dostatek, můžete si vyrobit třeba nástěnku na vaše rodinné fotografie z korků od vína. Návod, jak na to, jsme psali zde. Tak, ať se dílo podaří.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čína tvrdí, že má vesmírnou stanici Tiangong-1 pod kontrolu a může ovlivnit místo jejího dopadu

Naleštěný nerez působí v kuchyni luxusně. Triky, díky...

Klávesnice může být čistá za pár minut. Potřebujete jen...

Pokojové rostliny vám nevydrží ani měsíc? Podívejte se, co...

Vyzrajte na různé druhy škrábanců, od kožených bot až po...

Chuť Francie u vás doma: Připravte rychlý jablečný koláč...

Chová se vaše kočka neobvykle? Možná za tím stojí...