Kouzlete s laky na nehty a vyrobte si velmi originální nádobí

Ostatní 10. ledna 2018 | 13:50 — Šárka Vondráčková
Lak na nehty, hrníčky, voda. Tři předměty, z nichž se dá vyrobit zcela originální a nové nádobí. A hlavně, nebude vás to stát ani korunu. Nevěříte? Přesvědčíme vás.
Další 4 fotografie v galerii
Takto může vypadat váš nový kávový servis / Pinterest

Máte doma jednobarevné porcelánové či jiné skleněné nádobí, které vás už nudí a přemýšlíte o tom, že byste udělala obměnu? Jenomže nový porcelán je poměrně dost drahý. Za kvalitní zaplatíte i několik set korun. Ale nemusí to tak být. Za pár minut můžete mít ze starých hrníčků zcela nový servis, který v žádném obchodě nikde jinde nedostanete.

Jednoduchá příprava

Najděte si doma nějakou větší, ale hlubší nádobu. Do ní nalijte vodu. Pak si posbírejte hrníčky či jiné nádobí, které chcete ozdobit. Všechny ještě před tím dobře odmastěte a osušte. Nakonec si zajděte pro barevné laky na nehty. Je však potřeba, aby nebyly vyschlé, ale stále v tekutém stavu. Před začátkem prací si ještě navlékněte ochranné rukavice.

Koupání hrníčků

A jde se na to. Vezměte si lahvičku laku na nehty a tu vylijte do připravené vodní lázně. Párátkem nebo jinou tyčinkou barvu promíchejte. Nato vezměte hrníček či mísu a ponořte ji do vody jen do té výšky, po kterou chcete mít porcelán obarvený. Hezky jej ve vodní lázni vykoupejte do té doby, až budete spokojeni s barevným výsledkem. Nakonec ho dejte oschnout na suché místo.

Tip na závěr

Nebojte se experimentovat a do nádoby s vodou klidně nalijte i více odstínů, včetně třpytivých. Výsledný efekt bude ještě zajímavější. A obarvit si můžete nejenom své nádobí, ale také například staré porcelánové květináče a zasaďte si do něj květiny. O tématu, jak si z bytu udělat zelený domov, jsme psali zde.  A hlavně uvidíte, že každý, kdo k vám přijde, se bude ptát, kde jste tak krásný duhový porcelán koupili. Jenom myslete na jednu věc. Toto nové nádobí není moc vhodné do myček. Chemikálie v čistících prostředcích mohou lak poškodit a vaše snaha by tak brzy přišla vniveč. Ale umýt v ruce těch pár hrnků přeci není až takový problém.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zpěvák Ricky Martin se oženil! Jeho manželem se stal o 13 let mladší malíř ze Sýrie

Naleštěný nerez působí v kuchyni luxusně. Triky, díky...

Klávesnice může být čistá za pár minut. Potřebujete jen...

Pokojové rostliny vám nevydrží ani měsíc? Podívejte se, co...

Vyzrajte na různé druhy škrábanců, od kožených bot až po...

Chuť Francie u vás doma: Připravte rychlý jablečný koláč...

Chová se vaše kočka neobvykle? Možná za tím stojí...