Luxusní chaty a chalupy jsou v kurzu

Ostatní 08. srpna 2017 | 13:10 — Simona Hrušková
Nároky turistů, kteří si pronajímají v tuzemsku chaty a chalupy, stále rostou. Lidé upřednnostňují rekreační objekty s bazénem, saunou nebo vířivkou.
Poptávka je po horských oblastech. / Shutterstock

Největší zájem je letos o komfortní rekreační nemovitosti s bazénem nebo wellness, naopak poptávka po základním ubytování klesá. Mezi nejoblíbenější lokality patří tradičně Krkonoše, Šumava, jižní Čechy, Beskydy a České Švýcarsko. Trendem jsou také pobyty v chatkách v korunách stromů. Vyplývá to z údajů webů zaměřených na pronájem rekreačních objektů.

Podle Petra Fixe ze společnosti, která se zabývá pronájmem chat a chalup, roste náročnost klientů. "Co se týče vybavenosti (chalup) tak je to určitě bazén nebo jakákoliv součást wellness - výřivka, sauna, koupací sud. Tyto objekty bývají rychle vyprodané," uvedl Fix.

Češi jsou tak ochotni za pronájem zaplatit více. Průměrná cena za pronájem se letos zvýšila o pět procent. Např. u chalupy s kapacitou do osmi osob vychází na 20 000 korun za týden, informovala ČTK.

"Nejčastějšími zájemci jsou rodiny s dětmi a velké party kamarádů, kteří se rádi vracejí na své oblíbené místo. Jelikož je větší přetlak poptávky nad nabídkou, bývají chaty a chalupy dlouho dopředu vyprodané," uvedla ředitelka slevového portálu Marie Chytilová. 

Největší poptávka je po termínech v červenci a srpnu, v horských oblastech pak i během zimní lyžařské sezóny. Největší roli u těchto nabídek hraje lokalita, tedy atmosféra okolí. Žádané jsou jak samoty u lesa, tak ubytování v blízkosti koupališť.

Letošním trendem jsou pobyty v chatkách přímo v korunách stromů. Jde o inspiraci ze zahraničí, kde podobný trend zafungoval již před několika lety a k nám se teprve dostává. Ceny se ale šplhají vysoko. Například Stromhouse.cz v osadě Pyskočely v Posázaví si za ubytování v dřevěné chatě účtuje 3900 korun pro dvě osoby a noc.

Za jednu noc v domku na stromě na Babím lomě, který provozují Lesy města Brna, se platí 3 100 korun. "Pobyt v tree housu je maximální zážitek, kdy vnímáte energii stromu procházejícího středem, vnímáte zvuky lesa a jste donuceni se zastavit se z každodenního shonu a naslouchat nejen přírodu, ale i druhé," uvádí web společnosti. V nabídce městských lesů jsou ještě další dvě chatky na stromech.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Škoda vyšle sedm historických unikátů na známý rallyový závod Sachsen Classic

Zelené střechy jsou ekologickou variantou

Nevíte, kam z kytkama? Co takhle na strop a vzhůru nohama!

Chybí vám kanalizace, řešením může být kořenová...

Nepodceňte výběr prostěradla

Oprava pákové baterie

Knihy a knihovny dodají kouzlo vaší domácnosti